piątek, 20 września 2013

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1425

Biblia naucza, że ojciec może sprzedać w niewolę swoją córkę [Ks. Wyjścia 21:7], 
Jeśliby ktoś sprzedał swą córkę w niewolę jako niewolnicę, nie odejdzie ona, jak odchodzą niewolnicy.
że jej czystość może złożyć w ofierze motłochowi [Ks. Sędziów 19:24; Ks. Wyjścia 19:8], 
Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego [tj. gościa jej ojca] żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne, tylko mężowi temu nie czyńcie tego bezeceństwa.
Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi, jak się wam podoba, bylebyście tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem!
że ją może zamordować i wciąż uchodzić za dobrego ojca i świętego człowieka. Naucza ona, że mężczyzna może mieć dowolną liczbę żon; że może je sprzedawać, rozdawać czy wymieniać się nimi i uchodzić przy tym za doskonałego dżentelmena, dobrego męża, prawego człowieka i jednego z najbliższych przyjaciół Boga, co jest na początek bardzo dobrą sytuacją. Naucza ona prawie każdej niegodziwości pod słońcem w stosunku do kobiety, tudzież nie uznaje jej za samodzielną, wolną istotę. Klasyfikuje ją jako własność, tak jak to ma miejsce w przypadku owcy: zezwala jej myśleć, mówić, działać czy istnieć tylko na warunkach określonych przez jakiegoś księdza.
Helen H. Gardener
***
PYTANIE do wszelkich teologiczno-intelektualnych bankrutów (,,umiarkowanych" wyznawców) twierdzących, że wiele takich ,,mądrości" Starego Testamentu dotyczyło tylko prymitywnych ludzi żyjących w czasach jego ,,objawienia": W którym do ciężkiej cholery miejscu Nowego Testamentu nieomylny Pan Nieba i Ziemi, nasz  Ojciec Wszechmogący mówi, że gdy ludzie, których stworzył na Swój obraz - Jego umiłowane dzieci - już osiągną stosowny poziom rozwoju cywilizacyjnego (dzięki nowoczesnej nauce, kulturze, demokracji, równouprawnieniu, pluralizmowi, tolerancji itp.), to będą mogli olać ciepłym moczem uprawianie barbarzyńskich praktyk nakazanych im przez Niego w Starym? Może te wersety dadzą odpowiedź?
|||||
|||
|
BIBLIA TYSIĄCLECIA

Stary Testament

Ks. Psalmów, rozdz. 19, w. 8
Prawo Pana doskonałe -
 krzepi ducha

Ks. Izajasza, rozdz. 40, w. 8
Trawa usycha,
więdnie kwiat,
lecz słowo Boga naszego
trwa na wieki.
---
Nowy Testament

1 List św. Pawła do Piotra, rozdz. 1, ww. 24,25 
 [...] trawa uschła,
a kwiat jej opadł,
słowo zaś Pana trwa na wieki.
 
Ew. wg św. Mateusza, rozdz. 5, w. 18 
Zaprawdę bowiem powiadam wam:
Dopóki niebo i ziemia nie przeminą,
ani jedna jota,
ani jedna kreska
nie zmieni się w Prawie,
aż się wszystko spełni.

Wydaje się, że PAN powinien wiedzieć (albo się dowiedzieć) i ogłosić to publicznie. W końcu za coś państwową kasę bierze.
 
A może nieomylny święty papa Efzero?

                                                                                     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz