sobota, 23 lutego 2013

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1217

UWAGA!
 DARMOWE NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE 
 W WIELKIM POŚCIE

DZIŚ
 ROZWÓD PO BOŻEMU 
  CZYLI
 MASZ TU KWIT OBLEŚNA
POKRAKO 
  I WON MI Z CHAŁUPY! 
|||||
||
|
 Stary Testament 
Ks. Powt. Prawa, rozdz. 24, w. 1

 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
Jeśli mężczyzna poślubi kobietę i zostanie jej mężem, lecz nie będzie jej darzył życzliwością, gdyż znalazł u niej coś odrażającego*, napisze jej list rozwodowy, wręczy go jej, potem odeśle ją od siebie.
---
 BIBLIA WARSZAWSKA
Jeżeli ktoś pojmie kobietę za żonę, a potem zdarzy się, że ona nie znajdzie upodobania w jego oczach, gdyż on odkrył w niej coś odrażającego, to wypisze jej list rozwodowy, wręczy jej go i odprawi ją ze swego domu.
---
 BIBLIA WARSZAWSKO-PRASKA 
Jeżeli mężczyzna wybierze sobie kobietę i weźmie ją za żonę, lecz z czasem przestanie w niej znajdować upodobanie, ponieważ odkrył w niej coś odpychającego, to ów mężczyzna napisze list rozwodowy, wręczy go kobiecie i odprawi ją ze swego domu.
---
 BIBLIA GDAŃSKA 
Gdyby pojął kto żonę, a stałby się jej małżonkiem, a przydałoby się, żeby nie znalazła łaski w oczach jego, przeto, że znalazł przy niej co sprośnego, tedy jej napisze list rozwodny i da w rękę jej, a puści ją z domu swego.  
***
A na zakończenie dzisiejszych nauk, drodzy narzeczeni, jeszcze drobiazg. Wasi mendowaci koloratkowi duszpasterze doskonale wiedzą, że objawionego Słowa Bożego na ogół nie czytacie ani samodzielnie, ani ze zrozumieniem, ani tym bardziej krytycznie, dlatego więc na co dzień wciskają wam kit w rodzaju ,,co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela" i inne nietrzymające się kupy brednie, które dla zamydlenia wam oczu nazywają transcendentalnymi tajemnicami czy jakoś tak. Jednak ani wy, ani później wasze potomstwo i dalsze pokolenia nawet nie próbujcie tego analizować albo - Panie Boże broń! - kwestionować, bo każda taka próba zostanie potraktowana jako zamach na doktrynę świętej Kkorporacji zabobonu i będzie skutkować ekskomunikowaniem was tu na ziemi, a w konsekwencji - gdy już kopniecie w kalendarz - wiecznym pobytem na wakacjach w tropikach...  
PIEKŁA!
 
_____________________
* Np. brak dostatecznie obfitego owłosienia pod pachami, na pośladkach, plecach i/lub łydkach. 
***
Jednak są to bzdury, które Kościół narzuca światu jako Słowo Boże; jest to zbiór kłamstw i sprzeczności zwanych Biblią Świętą! Są to głupoty zwane religią objawioną! 
Thomas Paine

                                                                                      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz