piątek, 7 grudnia 2012

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1140

Znamy tę sitwę duchownych; jest to bardzo stara sitwa. Oto oni, którzy znaleźli dla prawdy dwoje wspaniałych zwolenników - ignorancję i błąd. Oto oni, którzy zabraniają nauce i talentowi wychodzenie poza mszał, a każdą myśl pragną otoczyć dogmatami. Każdy krok, jaki inteligencja Europy zrobiła, zrobiła pomimo ich działań. Ich historia jest zapisana w historii postępu ludzkości, tyle że na odwrotnej stronie. Są przeciwni wszystkiemu. Oto oni, którzy spowodowali, że Prinelli został wychłostany za twierdzenie, że gwiazdy nie spadną. Oto oni, którzy siedem razy poddali Campanellę torturom za głoszenie, że liczba światów jest nieskończona i za to, że dostrzegł tajemnicę stworzenia. Oto oni, którzy prześladowali Harvey'a za wykazanie krążenia krwi. W imię Jezusa zamknęli Galileusza. W imię św. Pawła uwięzili Krzysztofa Kolumba. Odkrycie prawa rządzącego niebiosami było bezbożnym aktem, odkrycie jakiegoś nowego świata - herezją. Oto oni, którzy w imię religii rzucili klątwę na Pascala, w imię moralności na Montaigne'a, a na Moliera w imię obu - religii i moralności. Nie ma poety, pisarza, myśliciela, filozofa, którego byście akceptowali. Wszystko, co zostało napisane, odkryte, wymarzone, wydedukowane, zainspirowane, wyobrażone, wynalezione przez geniusz ludzki, te skarby cywilizacji, to  szacunku godne dziedzictwo pokoleń, wy odrzucacie.
Wiktor Hugo
***
Warto dodać, że odpowiedzialną za opisane powyżej prześladowania była stojąca na straży czystości wiary Kkatolickiej Święta Kongregacja Inkwizycji, czyli poprzedniczka dzisiejszej - pozującej na niewinną instytucję religijno-edukacyjną - Kongregacji Nauki Wiary, która nieco wcześniej była też znana jako (Święta) Kongregacja Doktryny Wiary. Prefektem tej ostatniej (tj. współczesnym inkwizytorem i cenzorem) przez długie lata (1981 - 2005) był nie kto inny jak sam Joseph Aloisius kardynał Ratzinger, były członek Hitlerjugend i żołnierz Wehrmachtu, któremu ze względu na jego niezwykle liberalne poglądy nadano ksywkę ,,Rottweiler Pana Boga". Dziś występuje on jako dobrotliwy ojciec święty (czyli papież, inaczej dyr. naczelny największej religijno-faszystowskiej organizacji handlującej urojeniami, cudami i przepustkami do nieba) pod uroczym, niewinnie brzmiącym zawodowym pseudo Benedykt (łac. Benedictus, wł. Benedetto) o numerze katalogowym XVI.

Wspomniana powyżej instytucja aż do 1948 r. wydawała tzw. Indeks, na którym oprócz nazwiska Wiktora Hugo figurowały m.in. nazwiska takich niebezpiecznych dla świętej wiary indywiduów, jak Kopernik, Kepler, Giordano Bruno, Kartezjusz, Jean Paul Sartre, Wolter, Denis Diderot, Immanuel Kant, Simone de Beauvoir, Francis Bacon, David Hume, John Milton, John Locke, Galileusz, Pascal, Jean-Jacques Rousseau, André Gide, a nawet przez jakiś czas niejaka Faustyna Kowalska, obecnie święta (sic!), której bredzenie mistyczne wizje, opisane w tzw. ,,Dzienniczku", nawet sama Kkorporacja zabobonu początkowo uznawała za herezje i bluźnierstwa!

Oczywiście cwany socjotechniczny zabieg zmiany nazwy Kongregacja Inkwizycji na Kongregację Nauki Wiary jest takim samym zabiegiem, jakim byłaby np. zmiana przez Hitlera - przyjaciela Kkorporacji - nazwy Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau na powiedzmy Centrum Badania Fizjologii Organizmu Człowieka Poddanego Działaniu Czynników Ekstremalnych czy coś w tym rodzaju.

                                                                                             

1 komentarz:

 1. Tak - sekta Krk wyspecjalizowała się w kwiecistych, ślicznych nazwach swych instytucji.
  Nazwach kamuflujących ich rzeczywistą działalność.
  Np. tzw. Bank Watykański nazywa się -INSTYTUTEM DZIEŁ RELIGIJNYCH!
  "Instytut był związany z kilkoma skandalami polityczno-finansowymi z lat 80.; w ostatnich latach jest także inwigilowany przez włoskie władze prowadzące sprawę nt. prania pieniędzy[2][3]." (Wikipedia).
  A więc - obrót gotówką i przestępstwa finansowe są w sekcie Krk dziełami religijnymi?!
  Podobnie - protegowany JP2 ksiądz Marcial Maciel Degollado założył LEGION CHRYSTUSA, aby gwałcić dzieci!
  Zgwałcił ich setki, w tym własne.
  I znowu - gwałcenie dzieci przez katolickiego duchownego (cielesnego jak najbardziej!)odbywało się pod wezwaniem i w imieniu Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata!

  OdpowiedzUsuń