niedziela, 4 listopada 2012

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1107

 
Wydaje się trochę nie fair w odniesieniu do moich krewnych, że musieli zostać zamordowani, by przysporzyć okazji dla ujawnienia się wolnej woli Niemców, ale nawet jeśli to pominiemy, to jak wolną wolą wyjaśnić przypadki raka? Czy jest to sposobność dla zaistnienia wolnej woli nowotworów?
Steven Weinberg
***
Ponadto, jeśli z jednej strony zaznaczyła się wolna wola nazistów, to z drugiej powinna była ujawnić się wolna wola Żydów, którzy nie chcieli umierać w obozach koncentracyjnych. Gdzie jest wolna wola tych, którzy giną podczas trzęsień ziemi i w innych kataklizmach albo np. od uderzenia pioruna? A co z wolną wolą dzieci, które duszpasterze-pedofile nadziewają na swoje laski? Ile wolnej woli ma kleryk molestowany przez jakiegoś arcypaetza? Odpowiedź jest jasna: praktycznie ZERO, czyli tyle, ile wynosi prawdopodobieństwo istnienia jakiegoś nieskończenie dobrego Boga, który tę wolną wolę wymyślił i przekazał stworzonym przez siebie ludziom.

Co więcej, jeśli wola ma być wolna, to z definicji nie może być ograniczana. A przecież jest - boskimi zakazami, choćby tzw. dekalogiem (nie zabijaj, nie kradnij itd.). Inaczej mówiąc, wygląda na to, że Bóg jest imbecylem i nie rozumie sensu języka, którym się posługuje. Z jednej strony mówi, że można iść w dowolnym kierunku, a z drugiej zaraz zaznacza, że niektóre są niedozwolone i że jeśli się wybierze ten, który nie jest po Jego myśli, to za karę tak miłosiernie przyπerdoli, że delikwent popamięta na całą wieczność, czyli na dość długo, co potwierdzi każdy ksiądz dobrodziej. 

Słowem, możecie robić co wam się żywnie podoba, ale... I właśnie to małe ,,ale" unicestwia sens wolnej woli prezentowanej w imieniu Wszechmogącego Psychopaty przez Jego ziemskie przedstawicielstwo
|||||
|||
|
Kkorporację zabobonu.
 
Typowa kwadratura koła. 
Kπny!
 
                                                                                

2 komentarze:

 1. Wolna wola?
  Przeczy przeznaczeniu (predestynacji) przesądzonej przez boga. Wszystko determinuje tzw. ,,plan boży'' nie pozostawiający możliwości wyboru.
  Jest ograniczona grzechem pierworodnym. Grzech ów determinuje nasze istnienie-wolna wola zakłada możliwość kształtowania życia.
  Nawet jako zdolność do rozróżniania zła od dobra, uzależniona jest od łaski uświęcającej i tzw. sakramentów.
  Wolna wola-jak słusznie zauważono-jest nam dana po to, byśmy wypełniali wolę ofiarodawcy.

  Gwoli prawdy pojęcie ,,ww'' ukuto, by uwolnić boga od kreowania zła.
  ,,Czynię dobro i stwarzam zło''-Iz. 45; 7
  (ose szalom uwore ra-czynię pokój i stwarzam niedolę).

  Dyl Sowizdrzał

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że dokładnie tak wygląda niżej palec boży i taką ma współczesną wymowę.K

  OdpowiedzUsuń