wtorek, 2 października 2012

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1076

O ile okrucieństwo pewnego bóstwa z Fidżi, przedstawianego jako postać, która pożera dusze zmarłych, można by uważać za torturę, to jest ona niewielka w porównaniu z okrucieństwem Boga, skazującego człowieka na tortury trwające przez całą wieczność.
Herbert Spencer
***
Myśl, że jakieś osobowe bóstwo mogłoby czerpać przyjemność lub korzyść z torturowania biednej kobiety, przez przypadek, z potwornym okrucieństwem właściwym tylko człowiekowi o perwersyjnym i obłąkanym usposobieniu, ani trochę nie wytrzymuje krytyki. Przez swoje czyste bluźnierstwo zmieniła prawdziwy ateizm w pocieszenie.
Henry Brooks Adams
(po śmierci swojej siostry w 1870 r.)
***

                                                                                            

1 komentarz:

  1. Odnośnie do ostrzeżenia NPK powtórzmy, że wcielanie przemocą absolutnie nieświadomego i bezwolnego niemowlęcia do sekty Krk, tzw. chrzest, jest zbrodnią na jego sumieniu, na psychice. Czynem nieodwracalnym, jak twierdzą zawodowi katolicy, podobnie jak naruszenie autonomii niemowlęcia przez rytualne obrzezanie w innych religiach (patrz- wyrok niemieckiego sądu).
    Natomiast do ostrzeżenia "Kontakt grozi kalectwem umysłowym" możemy dodać nowe zagrożenie - nakłanianiem do "robienia salezjana"!

    OdpowiedzUsuń