środa, 11 lipca 2012

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 993

 
Ateiści są często oskarżani o bluźnierstwo, ale jest to przestępstwo, którego nie mogą popełnić (...)

Gdy ateista bada, otwarcie oskarża czy ośmiesza bogów, to nie oddziałuje na osoby, lecz na idee. Nie jest zdolny obrazić Boga, bo nie uznaje istnienia podobnego bytu (...) Atakujemy nie osobę, a wierzenie; nie byt, a ideę; nie fakt, a wymysł.
George W. Foote
***
                                                                                               

2 komentarze:

 1. Ależ ofiarami Dody są Nowak i Kogut !!
  A Duch Święty? Kto był oskarżony o obrazę tej osobistości? Zapomniałem, czy nie Palikot?

  OdpowiedzUsuń
 2. Żyjemy w kręgu tzw. ,,kultury chrześcijańskiej''. Jesteśmy zdominowani przez jej wytwory narzucone stosem, klątwą i inkwizycją. Naszą percepcję postrzegania świata ukształtowała ,,nauka'' Kościoła katolickiego ze sztandarową ideą zbawienia. Język, zachowania, normy jak odruchy warunkowe wdrukowano kręgom uległym na zniewolenie. Wszelkie zatem odchylenia od narzuconych nam tzw. wartości chrześcijańskich traktowane jest jak bluźnierstwo.
  Religia straciła jednak monopol na życie. Jeszcze rzuca, co prawda, cień na teraźniejszość bazując na wszczepionych nam adaptacjach posłuszeństwa. Jeszcze usiłuje powstrzymać nieunikniony postęp odwoływaniem np; do tzw. tradycji. Czyni to pretensjonalnie i bez wyczucia zdezaktualizowania się ,,czasów kruchty i dobrodzieja''. Popada zatem w coraz większą alienację. I śmieszność.

  Artur Pocieszko

  OdpowiedzUsuń