środa, 4 lipca 2012

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 986

Nie wiem, czy ten świat ma sens, który poza niego wykracza. Ale wiem, że tego sensu nie znam i że nie jest możliwe, bym go właśnie teraz poznał. Jakiż sens może mieć dla mnie sens spoza mojej egzystencji? Mogę pojmować tylko w kategoriach ludzkich. 
Albert Camus
***
Monsieur Camus, spieszę donieść, że nie ma żadnego transcendentnego sensu. W kategoriach ludzkich człowiek się rodzi, żyje i umiera. Ani przed jego przyjściem na świat, ani po zejściu z niego nie dzieje się absolutnie nic. Panuje nicość. Tylko tyle i aż tyle.

Oczywiście taka na przykład pasożytnicza Kkorporacja zabobonu twierdzi, że wie dokładnie, co się dzieje po śmierci. Ale przecież na tym właśnie polega jej sakro-geszeft! Wciskanie (za Bóg zapłać, tzn. co łaska, ale nie mniej niż...) nienamacalnych dóbr nadprzyrodzonych celem nabycia bardzo namacalnych dóbr doczesnych; urządzanie zastraszonym naiwnym życia na tamtym świecie, by za wyłudzony od nich szmal urządzić luksusowo swoje na tym. 

P.S.
Dlaczego funkcjonariusze Kkorporacji nigdy nie opowiadają o tym, co dzieje się przed urodzeniem?
***
 GRATISSIMUS NUMMUS 
(...) jak co roku prosimy o symboliczna różę dla Matki Najświętszej. Dobre dziecko przychodzi do swojej Matki z kwiatem. Przyjdźmy i my z darem. Symboliczną różą, to jest z ofiarą na Jej radio. (...) Pan Jezus i Matka Najświętsza na pewno wynagrodzą każdemu kto pomaga w tej Bożej sprawie. Ofiarę na Radio Maryja - tak jak co roku - będziemy składać do skarbonek w specjalnych namiotach na Jasnogórskim placu.
Tadeusz Rydzyk 
(fragm. apelu o zrzutkę publ. na stronie Radia Maryja; pisownia oryg.)
***
Cóż, jest kaska, jest łaska... Na pewno!

                                                                                            

1 komentarz:

  1. Zawsze twierdziłam,że jest to najlepszy interes jaki można było wymyślić na świecie,sprzedać coś co bedzie można według kk odebrać po śmierci;nikt nie przybył z zaswiatów aby złożyć reklamację.

    OdpowiedzUsuń