piątek, 24 lutego 2012

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 808

 DRODZY CHRZEŚCIJANIE! 
Wasza religia jest nie mniej próżna, nie mniej przesądna niż jakakolwiek inna; nie jest mniej fałszywa w swoich zasadach, nie mniej śmiechu warta i absurdalna w swoich dogmatach i maksymach; nie jesteście bałwochwalcami w mniejszym stopniu niż ci, których potępiacie za bałwochwalstwo; bożki pogan i waszej religii są różne tylko pod względem nazw i kształtów. Słowem, wszystko, co głoszą wam wasi księża i uczeni z tak dostojną elokwencją dotykającą wspaniałości i świętości tajemnic, które za ich sprawą wielbicie; wszystko, co opowiadają wam z taką powagą, tą pewnością rzekomych cudów, i to wszystko, co przekazują wam z takim zapałem i takim przekonaniem, dotyczącym wspaniałości nagrody w niebie, a także przerażającej kary piekła, jest niczym innym w swej istocie, jak iluzją, błędem, snem, fikcją i udawaniem wymyślonym przede wszystkim dla politycznych celów i intryg, kultywowanym przez oszustów i uzurpatorów; i w końcu jest tym, co otrzymują i w co ślepo wierzą niewykształceni i prymitywni zwykli ludzie, i co ostatecznie jest podtrzymywane przez autorytet możnych i władców tego świata, którzy darzą względami nadużycia, błędy, przesądy i mistyfikację przez wspieranie ich prawem w celu utrzymania masy ludzkiej w kieracie i zmuszania jej do robienia wszystkiego, czego rządzący zechcą.
Jean Meslier
***
Łał! Piękny cios.
Nawet sam Wolter był pod wrażeniem...
|||||
|||
|
[Meslier był] najbardziej niezwykłym zjawiskiem kiedykolwiek widzianym pośród wszystkich meteorów zabójczych dla religii chrześcijańskiej.
Wolter

                                                                                         

3 komentarze:

 1. Pośród meteorów zabójczych dla tej religii było większość papieży, a jednak religii krzywdy to nie zrobiło i to mnie wprost zdumiewa.Instytucja, która dawno temu powinna być rozwiązana -wciąż ma władzę i kasę.Ten fenomen tłumaczy się co prawda nieświadomością niemal totalną,ale jednak zdumiewa .Przede wszystkim stopień totalności nieświadomości...Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, wirus religii jest bardzo głęboko zagnieżdżony w umysłach zarówno prostych ludzi, jak i wykształconej inteligencji. Ponadto państwo nie stawia się Kościołowi, bo ten z kolei grozi niepokornym wszelkimi ziemskimi i nadprzyrodzonymi represjami; kodeks karny zawiera średniowieczne paragrafy dotyczące ,,obrazy uczuć religijnych" itd. Meteory śmiertelne dla religii często grzęzną gdzieś na drodze prowadzącej do ,,ciemnego ludu". Internet jest jednym z takich meteorów, ale Kk przedstawia go temuż ludowi jako wynalazek Szatana, raczej niż jako dobrodziejstwo. Któremu klesze naprawdę zależy na prawdziwej edukacji parafian i rozwijaniu w nich niezależności intelektualnej? Jedyne co czarni hipokryci robią, to wycierają sobie gębę miłością bliźniego, ojczyzny, a chodzi przede wszystkim o miłość do własnej korporacji. Jednak niepokorny internet, mimo że próbują go okiełznać jak tylko mogą, prędzej czy później zrobi z nimi porządek. Bez względu na to, jak głośno będą krzyczeli o zorganizowanym lewackim (czy podobnym) ataku na Kościół i religię... Z serca blogosławię.

   Usuń
 2. A poza tym Kościół Święty, Mafia Nasza, bardziej zdawał się na technologię, niż na teologię. Jak to ktoś (nie pamiętam, chyba Deschner) powiedział: Kościół w CAŁEJ swej historii zawsze szedł do łóżka z każdym bandyta i z każdą dziwką, jeżeli to było w jego interesie...

  OdpowiedzUsuń