czwartek, 23 lutego 2012

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 807

 TWORZENIE ZRĘBÓW 
  KKORPORACJI ZABOBONU 


Dochodzi do władzy po krwawym (zabito ponad 170 jego przeciwników) obaleniu wybranego wcześniej papieża Ursyna (później ogłoszonego ,,antypapieżem").

Ogłasza sukcesję papieży od św. Piotra (wcześniej nikt o niej nie słyszał).

Zwołuje w Rzymie synod, który ustanawia zwierzchnictwo kościoła rzymskiego nad pozostałymi, oficjalnie stwierdzając, że ,,Kościół rzymski został wywyższony ponad wszystkie kościoły przez Boga".

Zawłaszcza corocznie hucznie obchodzone w Rzymie przez kilka dni  Saturnalia - pogańskie święto narodzenia niepokonanego Słońca (Dies Natalis Solis Invicti) i przekształca je w Boże Narodzenie; wcześniej członkowie sekty chrześcijańskiej obchodzili tylko Wielkanoc (,,zmartwychwstanie").

Z jego polecenia św. Hieronim tłumaczy Biblię bezpośrednio z hebrajskiego na łacinę (lingua franca przyszłej Europy), tworząc Wulgatę, która zastępuje grecką wersję - Septuagintę - opracowaną przez aleksandryjskich Żydów. Przedsięwzięcie to ma znaczenie zarówno moralne, jak i polityczne, bo pomija wkład tych ,,perfidnych Żydów", których Hieronim nazywa ,,jednokopytnymi brudnymi zwierzętami".  Łacińska wersja ,,Słowa Bożego"  prowadzi Kkościół i zatruwa życie intelektualne Europy i świata przez następnych grubo ponad 1000 dłuuugich lat!
                                                                                           

4 komentarze:

 1. A współpracownikami tego oskarżonego( "Jezus oskarża"Uli
  Weyland ) są tzw.ojcowie Kościoła, Hieronim,Jan Chryzostom, Ambroży...szerzący nienawiść. Według nich niekatolik to" diabeł i bydlę przeznaczone do piekła".Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. jeszcze tylko drogi autorze podaj źródła swoich historycznych informacji i czara śmiechu zostanie przelana xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze tylko drogi czytelniku podaj źródło swojej ,,czary śmiechu" i boki zostaną zerwane. Jeśli chodzi o inne czary, to odsyłam do tandetnej księgi baśni zwanej Biblią.

   Usuń
  2. Drogi "Anonimowy"; czytanie ze zrozumieniem nie jest chyba twoja silna stroną. Wszak Dobrochna pisze WYRAŹNIE, iżbyś przeczytał sobie:
   A. "Jezus oskarża" (Uli Weyland)
   B. Pisma takich Ojców Kościoła, jak: Ambroży, Jan Chryzostom, Hieronim...
   Jakich jeszcze źródeł ci trzeba?

   Usuń