wtorek, 21 lutego 2012

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 804

 RZECZ O ROZMNAŻANIU 
|||||
|||
|
 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
 Nowy Testament 
Ew. wg św. Marka

rozdz. 6, ww. 41-44
A wziąwszy pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, odmówił błogosławieństwo, połamał chleby i dawał uczniom, by kładli przed nimi; także dwie ryby rozdzielił między wszystkich. Jedli wszyscy do sytości. I zebrali jeszcze dwanaście pełnych koszów ułomków i ostatków z ryb. A tych, którzy jedli chleby, było pięć tysięcy mężczyzn.
---
rozdz. 8, ww. 6-9 
I polecił ludowi usiąść na ziemi. A wziąwszy siedem chlebów, odmówił dziękczynienie, połamał i dawał uczniom, aby je rozdzielali. I rozdali tłumowi. Mieli też kilka rybek. I nad tymi odmówił błogosławieństwo i polecił je rozdać. Jedli do sytości, a pozostałych ułomków zebrali siedem koszów. Było zaś około czterech tysięcy ludzi.
*** 
Zauważmy, że gdyby np. ten ,,święty" Marek był świadkiem w sądzie, to jego ewangeliczne zeznania wyrzucono by do kosza, bo te same proste fakty w nich opisywane (w odstępie zaledwie dwóch kartek od siebie w tej samej ewangelii!) nie trzymają się kupy.  Gość był po prostu niekumaty (nie odróżniał 5 od 7; 2 od kilka; 7 od 12...) i wyraźnie miał kompletnie rozluźniony (z różnych pewnie powodów) kontakt z rzeczywistością...

Tak czy siak te żenujące banialuki cyniczni wielebni oszuści podają jako absolutne i nieomylne ,,Słowo Boże", wtłaczając je z powodzeniem do głów niezliczonym milionom intelektualnie bezbronnych dzieci i innych osób podatnych na religijne pranie mózgu. I w taki oto sposób zbrodnicza Kkorporacja zabobonu cudownie rozmnaża swoją trzodę. 

P.S.
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nawet samego Boga Urojonego szlag trafia za przypisywanie Mu takich głupot.
                                                                                            

4 komentarze:

 1. Autorze! Autorze! Sprawdź proszę kiedy zostały spisane Ewangelie :) Będziesz zaskoczony, a twe wywody szlag trafi :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ra! Ra! Wiem doskonale, kiedy zostały ,,spisane" przez ,,świętych ewangelistów". Nie ma to jednak tutaj znaczenia: 5 powinno być 5, a nie 7 (jeśli oczywiście dotyczy tego samego faktu, a nie ,,faktu") itd. Uważaj, bo szlag mierzy w twe wywody :P

   Usuń
  2. Sorry (naprawdę...) ale muszę zaprotestować: W ewangelii św. Marka w rozdziale 6. jest mowa o PIERWSZYM rozmnożeniu chleba, zaś w rozdziale 8. jest mowa o DRUGIM rozmnożeniu chleba. Czyli TE różnice są faktycznie "normalne i logiczne". Co i tak nie wpływa nijak na percepcję CAŁOŚCIOWĄ onego dzieła.

   Usuń
  3. Aha! I stała się jasność. Dzięki za rzeczową uwagę. Moją analizę można jednak spokojnie odnieść do innej części tego ,,Świętego Pisma" (zamieniając rybki, chlebek i koszyczki na coś innego) - zdumiewających głupot jest w nim pod dostatkiem. Tu ograniczmy się do Twojego końcowego wniosku.

   Usuń