czwartek, 15 września 2011

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 440

Przez prawie 2000 lat chrześcijaństwo opóźniało rozwój ludzkości w polityce, w ekonomii, w przemyśle, w nauce, w filozofii, w kulturze. Każdy, kto posiada nawet szczątkową wiedzę o wiekach średnich, gdy Kościół niepodzielnie panował, potrafi to dostrzec. Ale jeśli jakiś okres można by wyróżnić jako najgorszy w historii chrześcijaństwa, byłyby to czasy administracji papieża Piusa XII, najbardziej reakcyjnej głowy najbardziej reakcyjnej instytucji na świecie - siły, która pęta umysły ludzi, siły, która ich dzieli, siły, która skuwa ich łańcuchami tak, że nie są w stanie myśleć i działać samodzielnie.
Madalyn Murray O'Hair
---
W swojej książce W poszukiwaniu historycznego Jezusa, najbardziej gruntownym studium, jakie kiedykolwiek wykonano na ten temat, Albert Schweitzer przyznaje, że nie ma nawet cienia solidnego dowodu, iż Chrystus kiedykolwiek żył, nie mówiąc o byciu synem bożym. Dochodzi do wniosku, że obie te rzeczy dlatego trzeba przyjąć na wiarę. Ja je obie z tego samego powodu odrzucam.
Madalyn Murray O'Hair
---
Zgadzam się z Markiem Twainem, który napisał o życiu po śmierci, że nie ma w nim seksu; nie można niczego jeść; nie ma w nim niczego cielesnego. Nie miałoby się mózgu, nie miałoby się żadnych doznań, nie byłoby się w stanie niczym cieszyć - chyba że się jest maniakiem śpiewającym hymny, albo grającym na harfie. Komu to potrzebne? Jeśli o mnie chodzi, wolałabym pójść do piekła.
Madalyn Murray O'Hair

                                                                                            

1 komentarz: