wtorek, 18 czerwca 2024

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 5344

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA

 WYOBRAŹ SOBIE, 
 ŻE NIE MA RELIGII 
 (POTRAFISZ?) 
|||||
|||
|
Matki przebijano mieczami na oczach ich własnych dzieci. Młode kobiety, z których zdarto ubranie, gwałcono w biały dzień, a potem... podpalano. Pewnej ciężarnej kobiecie rozcięto brzuch, nadziano płód na czubek miecza i wzniesiono ku niebu, a następnie ciśnięto w płomienie ognia, którym wówczas było objęte całe miasto.
***
Szybkie pytanie. Z jakich czasów pochodzi cytowany powyżej tekst? Prawdopodobnie wielu Czytelników w pierwszym odruchu, czemu trudno się dziwić, myśli o barbarzyńskich mrokach średniowiecza, inspirowanych biblijnymi nakazami Pana (,,Samaria odpokutuje, gdyż zbuntowała się przeciwko swojemu Bogu; padną od miecza, jej niemowlęta będą roztrzaskane o skałę, a jej brzemienne rozprute." - St. Testament, Ks. Ozeasza 13:16).
Jeśli tak, to częściowo mają rację - co do barbarzyństwa - ale nie co do czasu. Otóż prawidłowa odpowiedź brzmi: jest to fragment opisu krwawych rozruchów na tle religijnym, jakie pomiędzy muzułmanami i hinduistami wybuchły zimą 2002(!) roku naszej(?) ery w Indiach. 

Hej, witamy w XXI wieku - wieku rozumu, postępu i cywilizacji religii i wynikającej z niej żarliwej wiary! Niech nas Bóg/bogowie ma/mają (niewłaściwe skreślić..., tudzież  zgwałcić, rozpruć, zadźgać, rozstrzelać, spalić itp.) w swojej opiece.
***
Religia ma żywotny interes w głoszeniu i rozpowszechnianiu zła; rozsiewa ziarna zła wszędzie, gdzie się znajdzie, niszczy naturalne systemy etyczne, lekceważy etykę osobistą, jest przepełniona hipokryzją i, jak Chińczycy bez przesady wyrazili się w odniesieniu do chrześcijaństwa, pożera ono niemowlęta. Ale każdy kościół, religia czy kodeks moralny są takie same jak inne. Wszystkie są nastawione na uczynienie człowieka słabszym. Ludzie posługują się religią, by uniknąć podejmowania decyzji etycznych w swoim własnym życiu, by uniknąć słuchania własnego sumienia, by uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie. Hipokryzja nie jest czymś anormalnym, lecz czymś integralnym w praktykowaniu religii.
Richard G. Rieben
---
Religijne gremia nie chcą, żeby ludzie byli dobrzy, chcą, żeby się odpowiednio zachowywali, a w obrębie tego celu to, co jest rzeczywiście dobre, ludzkie i zdrowe stanowi zbędne obciążenie.
Richard G. Rieben

ARE YOU READY TO...


 

BE GOOD?
  PODAJ DALEJ! 
                                                

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz