sobota, 8 czerwca 2024

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 5334

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 UMYSŁ W POTRZASKU 
Gdyby Bóg nie zezwalał na istnienie wścieklizny na świecie - czy trzęsień ziemi, czy huraganów, czy wad wrodzonych u niemowląt itd. - nie byłoby sensu posiadać wiedzy o podobnych rzeczach. Jeśli zastawisz potrzaski na moim podwórku, to moje kolejne próby przejścia od drzwi domu do samochodu zaparkowanego na jezdni przyczynią się do powstania wiedzy o konsekwencjach moich ruchów. I ta wiedza będzie dla mnie użyteczna - jeśli będę żyła dostatecznie długo, by jej nabyć - gdyż umożliwi mi uniknięcie potrzasków w przyszłości. Zatem ta wiedza jest cenna, jest uzyskana poprzez doświadczanie zła, które wprowadziłeś na moje podwórko, a bez tej wiedzy nie mogłabym uniknąć zła pochodzącego od potrzasków. Nie masz jednak moralnego prawa zastawiać potrzasków na moim podwórku - bez względu na to, jak cenna czy użyteczna może być wiedza o konsekwencjach moich działań i bez względu na to, jak bardzo zależna ta wiedza jest od doświadczenia, które zdobywam wpadając w szczęki tych potrzasków.
Eleonore Stump
(dotyczy teologicznego twierdzenia, że Bóg zezwala na zło, 
abyśmy mogli używać wolnej woli i podejmować świadome decyzje, 
mając na względzie różnorakie konsekwencje naszych działań)
 
Najgorsze są potrzaski zastawiane nie przez jakiegoś urojonego niematerialnego Boga (można Go olać z góry ciepłym moczem), a przez tych bardzo rzeczywistych materialnych kłusowników intelektu...
|||||
|||
|
 
Z ich sideł pozornej wiedzy uwolnić się najtrudniej, bo bardzo skutecznie pętają umysły ofiar. W większości przypadków na całe życie - od poczęcia do naturalnej śmierci, po której według ich perwersyjnej ,,nauki" bynajmniej nie pojawia się napis KONIEC. Prawdziwe ,,atrakcje" dopiero się qrwa wtedy zaczynają. Jakie? No cóż, wystarczy spytać pana księdza-oprawcę umysłów albo samodzielnie poczytać bardzo Świętą Książkę.

ARE YOU READY TO...
 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
 Nowy Testament  
Ew. wg. św. Marka, rozdz. 16, w. 16
Kto uwierzy i przyjmie chrzest, 
będzie zbawiony; 
a kto nie uwierzy,  
będzie potępiony.
HELP DESTROY THE TRAPS?
 PODAJ DALEJ! 
                                                  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz