poniedziałek, 18 marca 2024

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 5252

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ 
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
 TO IDEOLOGIA

 JEMU TEGO ODMÓWIONO 
i każdemu innemu Wszech(WTF)mogącemu (nigdy tego nie wybaczą LOL). Warto sprawdzić o co chodzi i rzucić okiem na kilka innych niezwykle trafnych uwag w tej kwestii. Nie sposób ich zignorować, bo mogą się przydać do zbijania różnego rodzaju ,,argumentów" używanych w obronie śmierdzącego zabobonu, który z zabłoconymi buciorami coraz bezczelniej ładuje się w każdy zakątek przestrzeni publicznej.
Tylko jednego odmówiono Bogu - mocy cofania tego, co już się stało.
Agaton
***
W poszukiwaniu sensu nie wolno nam zapominać o tym, że bogowie (czy w rzeczy samej Bóg) są pojęciami ludzkiego umysłu; są wytworami człowieka, a nie na odwrót. Są potrzebni i wynalezieni, by przydać sensu i celowości zmaganiu, jakim jest życie na ziemi, by wyjaśnić dziwne i nieregularne zjawiska natury, chaotyczne zdarzenia i, nade wszystko, irracjonalne zachowanie człowieka. Istnieją, by dźwigać brzemię wszystkich rzeczy niemożliwych do zrozumienia bez przyjęcia nadprzyrodzonej interwencji czy planu.
Barbara W. Tuchman 

Nie ma żadnych wątpliwości, że Agaton i Barbara Tuchman mówią praktycznie tym samym językiem, mimo dzielących ich prawie 2500 lat. Czemu przypisać ten fakt?
Może oni znają odpowiedź...

Ale qrde, którego?

ARE YOU READY...
TO JOIN
THIS CLUB...
OR...
 
THIS ONE?
  PODAJ DALEJ! 
                                          

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz