poniedziałek, 15 stycznia 2024

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 5190

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ 
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 
 MAJSTERSZTYK TRESURY 
[Niekatoliccy chrześcijanie są] 
w sytuacji głęboko niedoskonałej 
w porównaniu z tymi w Kościele [rzymskokatolickim],  
którzy mają pełnię środków do uzyskania zbawienia.
kard. Joseph Ratzinger
(z oświadczenia wyd. wspólnie
z pap. Janem Pawłem II)
 ***
Katolicyzm jest pogaństwem udającym chrześcijaństwo(...)

Różnice między protestantami i katolikami są olbrzymie. Ateista nie ingeruje w naszą wiarę - po prostu nie wierzy i nikomu nie narzuca swoich poglądów. Natomiast katolicy uważają, że my [protestanci] wierzymy źle, że powinniśmy wierzyć tak jak oni. W efekcie próbują nam narzucić swoje pogańskie bóstwa: Matkę Boską, bożki, świętych, kult obrazów, rzeźb, przedmiotów, relikwii i samego papieża jako nieomylnego. To ostatnie jest wręcz niechrześcijańskie, bo przecież wiadomo, że w religii chrześcijańskiej każdy człowiek jest grzeszny i omylny, a nieomylny jest tylko Bóg.
Tomasz Piątek
***
Zrównanie pogaństwa z katolicyzmem czy chrześcijaństwem z pewnością stanowi obrazę uczuć religijnych prawdziwych pogan (no i jeszcze ten nieomylny Bóg, ja wymiękam, przecież qrde nieomylny jest tylko Wielki HEX2835OOPS!). Do jakiegoś czasu poganami byli też muzułmanie, ale nie jest jasne, czy pozostają nimi nadal. Można spytać ex-papieża Ratzingera - B16, który z pewnością wciąż dużo wie, a w szczególności to, że tylko katolicyzm gwarantuje zbawienie. Można też spytać obecnie nieomylnego papieża Bergoglio - F0, który o tych sprawach wie wszystko. Być może nie od rzeczy byłoby spytać jakiegoś wielkiego ajatollaha o to, kim z punktu widzenia islamu wszyscy chrześcijanie naprawdę są i dlaczego na Bliskim Wschodzie się ich szlachtuje, pali kościoły itp. Oczywiście można o to wszystko zapytać też kogoś normalnego...
***
Wszystkie religie z ich bogami, półbogami, prorokami, mesjaszami i świętymi są wytworami urojenia i łatwowierności człowieka, który jeszcze nie osiągnął pełnego rozwoju swoich władz umysłowych i panowania nad nimi.
Michał Bakunin
***
 
Religia jest majstersztykiem tresury zwierząt, bo tresuje ludzi jak powinni myśleć.
Artur SchopenhauerARE YOU READY TO...

REALLY KEEP PLAYING
THIS STUPID GAME?

 PODAJ DALEJ! 
                                                

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz