czwartek, 30 listopada 2023

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 5144

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 
 CZEKAJĄC NA... (?) 
Tak jak wielu ludzi nie wyznaję żadnej religii; siedzę tylko w małej łódce dryfującej po falach. Żyję w zwątpieniu pośród swoich obowiązków .... Myślę, że jest w tym jakaś godność, zwyczajnie pracować dalej .... Dziś stoimy nadzy, bezbronni i bardziej samotni niż kiedykolwiek w historii. Czekamy na coś, być może na cud, może na Marsjan. Kto wie? 
Federico Fellini
***
Ten człowiek (szacunek) i bardzo wielu mu podobnych czasami po prostu uczciwie mówi: NIE WIEM i robi swoje najlepiej jak potrafi w nadziei, że coś dobrego z tego wyjdzie. Oczywiście według kościoła jest to przejaw arogancji i zadufania, w przeciwieństwie do ,,pokory" i ,,skromności" głęboko wierzących, którzy WIEDZĄ (bez cienia dowodu i na podstawie twierdzeń z dupy, które dlatego są automatycznie do dupy), więc modlą się gorąco za tych pierwszych, by i oni dostąpili ,,łaski wiary", tzn.  szczelnego zabicia umysłu dechami tak, żeby nawet najwątlejszy promyk racjonalnej myśli się nie przebił. Wtedy otworzy się dla nich droga do nieba, bo Pan qrde takich miłuje.
W pojedynczym filmie, takim jak np. ,,La Strada" jest więcej prawdy niż w całym oszukańczym katolicyzmie od początku jego istnienia. Twórczość Felliniego jest wspaniałym monumentem kultury, chlubą ludzkości, natomiast ,,twórczość" kościoła to hańba świata, jego podła zakała, obrzydliwa skaza, zaraza, która jeśli zasługuje na błogosławieństwo, to tylko środkowym palcem.

ARE YOU READY TO...

 
 
A potem przesiedli się na barkę
i płynęli długo i szczęśliwie...
TAKE CONTROL
OF YOUR BOAT?

Z księżmi i papieżami nie jest w porządku to, że zamiast być apostołami i świętymi, są szarlatanami, którzy mówią wiem, zamiast uczę się, a modlą się o łatwowierność i bezwład, podczas gdy mądrzy ludzie modlą się o sceptycyzm i aktywność.
G. B. Shaw
 PODAJ DALEJ! 
                                           

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz