środa, 26 lipca 2023

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 5017

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA

Poniżej kilka znakomitości świata fizyki mówi na temat swojego stosunku do religijności, nadprzyrodzonego bóstwa i zaświatów. Taki dyskurs wkrótce będzie normą, a natchniony irracjonalny bełkot o wyższych mocach, ich woli i wpływie na bieg rzeczy - dewiacją. Ciekawe jaki byłby stan naszej wiedzy o rzeczywistości bez ludzi takich jak cytowani tu uczeni. Bylibyśmy z pewnością zdani na ,,wiedzę ścisłą" dozowaną z kwatery głównej Kkorporacji zabobonu i jej niezliczonych (pedo)filii, a nad całym programem edukacyjnym czuwałby prof. dr hab. n. szemranych Duch Święty. 
 
 PROPORCJE SĄ ZACHWIANE 
Wydaje mi się, że większość uczonych nie zastanawia się nad bogiem wystarczająco, by wiedzieć, czy wierzą w niego, czy nie. Jest to po prostu dla nich nieistotne. Sądzę, że w gruncie rzeczy nie zastanawiają się wystarczająco, by wiedzieć czy są ateistami. Jednak  kwestią zasadniczą jest to, że gdy patrzy się na wszechświat i go bada, to odkrywa się, że nie ma żadnych dowodów, iż potrzebujemy czegoś więcej niż praw fizyki i innych praw naukowych do wyjaśnienia wszystkiego co widzimy. Nie ma absolutnie żadnego dowodu, że potrzebna jest jakaś nadprzyrodzona ręka boska.
Lawrence Krauss
***
[- Czy jest pan religijny?] Nie. [- Na pewno?] Na pewno, ponieważ wychowywałem się w środowisku religijnym i je porzuciłem.
Nicolaas Bloemberger
***
Nie wierzę w antropomorficznego boga, który jest człowiekiem, który... w taki czy inny sposób może wywierać wpływ. Jeśli zaś chodzi o kwestię życia po śmierci, to mogę tylko powiedzieć, że byłoby wspaniałe, ale nie mam żadnego przekonania, że jakieś życie po śmierci istnieje. 
Robert C. Richardson
***
 
Biorąc wszystko pod uwagę, nie mogę uwierzyć w te szczególne opowieści o naszym związku z całością wszechświata, ponieważ one zdają się być... zbyt naiwne, zbyt powiązane, zbyt prowincjonalne... Ziemia... On przybył na ziemię... Proszę zauważyć - jeden z aspektów Boga  przybył na ziemię. Jednak jednocześnie proszę spojrzeć na to, co mamy tam [w kosmosie]... Proporcje są zachwiane.
Richard Feynman

ARE YOU READY TO...
HELP RESTORE...

 
Udało nam się zrobić to zdjęcie z głębi kosmosu, i gdy się na nie spojrzy, widzi się kropkę. O tutaj. To jest nasz dom. To my. Na niej każdy, o kim kiedykolwiek słyszeliście, każdy bez wyjątku człowiek, który kiedykolwiek żył, przeżył tutaj swoje życie...
Carl Sagan
(fragm. wykładu na Uniwersytecie Cornella,
13/10/1994)
 
THE PROPORTIONS?
 PODAJ DALEJ! 
                                                   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz