niedziela, 2 lipca 2023

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 4997

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
RELIGA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 
  CZŁOWIEK Z KOBIETĄ 
Już samo słowo kobieta w pismach ojców Kościoła 
oznaczało najniższą z pokus...
Jane Addams
***
 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
 Nowy Testament 
1 List św. Pawła do Koryntian, rozdz. 7, ww. 1-3
[Co do spraw, o których pisaliście, to] dobrze jest człowiekowi nie łączyć się z kobietą. Ze względu jednak na niebezpieczeństwo rozpusty niech każdy ma swoją żonę, a każda swojego męża. Mąż niech oddaje powinność żonie, podobnie też żona mężowi.
***
Prymitywny i z pewnością pozostający (przez ,,wstydliwą" konieczność?) w celibacie typ, który napisał ten list uważa kobietę za kategorię pozaludzką i łączenie się ,,człowieka" z nią NIE jest wskazane. Jednak ze względu na czyhające wszędzie ,,niebezpieczeństwo rozpusty", warto wejść w trwały związek z kobietą, by zapewnić sobie możliwość zaspokajania chuci na bieżąco. 

Takie pojęcia jak miłość MĘŻCZYZNY do kobiety połączona z czymś więcej niż tylko  mechanicznym ,,oddawaniem powinności" - jako podstawa małżeństwa - nie występują w słowniku tego ,,świętego", ani tym samym w chorej doktrynie Kkorporacji zabobonu. Radość ze współżycia z żywym kochanym człowiekiem jest nieobecna, bo stanowi niebezpieczną konkurencję dla ckliwo-wymiotnej ,,radości" ze współżycia z Urojonym Bytem Najwyższym. 

Tak czy siak, związki damsko-męskie z pewnością są zbyt przyziemne dla uduchowionej egzystencji świątobliwych mężów, jedynym celem której niewątpliwie niebiosa i egzaltowane obcowanie z ezoterycznymi (od)bytami  - najwyższą z pokus - zamieszkującymi je. Pycha!
 
ARE YOU READY TO...
ENTER SEVENTH HEAVEN?
 PODAJ DALEJ! 

                                                   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz