poniedziałek, 19 czerwca 2023

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 4984


SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 
 WZDRYGAM SIĘ 
Prawie wzdrygam się na myśl o tym najfatalniejszym przykładzie nadużywania żalu, jaki historia ludzkości zachowała - krzyżu. Pomyślmy tylko jakie nieszczęścia ta machina żalu wywołała!
John Adams
***
Krzyż jest symbolem wielowiekowej tyranii Kkościoła i pogardy okazywanej przezeń ludziom myślącym racjonalnie i intelektualnie niezależnym.

Wymachiwano nim na haniebnym inkwizycyjnym procesie Giordana Bruna i też wtedy, gdy w męczarniach umierał na stosie za głoszenie ,,niesłusznych" idei na temat kosmosu, które - o ironio! - współczesna nauka traktuje zupełnie serio. Wymachiwano nim nad głową Galileuszowi, skazując tego wielkiego uczonego na poniżający areszt domowy i zmuszając go do wyrzeczenia się poglądów naukowych. Wygrażano też nim, torturując i paląc na stosie wszelkich tzw. bluźnierców, czarownice etc.
 
Okropieństwa, jakich ludzie dopuszczali się wobec innych ludzi w imię tych dwóch skrzyżowanych linii, patyków, desek, belek itp. całkowicie dyskredytują ten symbol i jego wyznawców.
Nie ma przy tym znaczenia związana z nim absurdalna opowiastka o ofierze ukrzyżowania fikcyjnego (za jakiś czas będzie to jasne jak słońce) ,,zbawiciela" (WTF?!) - niejakiego Jezusa C.

Dziś ten skompromitowany znak nie służy niczemu poza wywoływaniem niechęci i dzieleniem ludzi, więc jako taki powinien zostać, podobnie jak nazistowska swastyka, raz na zawsze zdelegalizowany. Należne mu miejsce znajduje się na śmietniku historii rodzaju ludzkiego.
Obecny wszędzie krzyż jest sztyletem w serce wolności.
Lemuel K. Washburn
ARE YOU READY TO...

CROSS THE CROSS?
PODAJ DALEJ!
                                                   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz