czwartek, 8 grudnia 2022

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 4791

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
  
 POKORNA AROGANCJA 
 
Gdy jem obiad, to nie robię tego dla większej chwały Boga; robię to, bo lubię. Świat jest pełen rozkosznych rzeczy - książek, wina, podróży, przyjaciół - wszystkiego. Nigdy nie widziałem w tym jakiegoś szczególnego znaczenia i nie chcę widzieć. Dlaczego nie brać życia takim,  jakim jest? 
George Orwell
***
Nie rozumiem, dlaczego uważa się mnie za aroganta, gdy wyrażam pogląd, że jestem przejściowy, nieistotny; że jestem mgnieniem kosmicznego oka, które istniało na długo przede mną i nie będzie mnie zbyt długo pamiętało... Dlatego ja jestem arogancki, a chrześcijanin twierdzący, że to on jest powodem, dla którego wszechświat istnieje, jest pokorny.
AronRa
***
Życie nie ma sensu poza obecną rzeczywistością. Jednak ludzie szukają pretekstów. Najpierw była reinkarnacja. Potem refabrykacja. Teraz jest teoria życia po amebach, po śmierci, pomiędzy śmiercią, około śmierci. Teraz powracasz jako koszula, spodnie. Jeśli Shirley MacLaine powie jakiemuś błyskotliwemu kolesiowi: ,,istnieje eteryczna planeta, która leży zaraz obok pewnego sklepu delikatesowego w Etiopii, a jeśli będziesz chodził do niego dwa razy dziennie, będziesz żył wiecznie", to ten kutafon uwierzy, bo potrzebuje od kogoś jakiejś odpowiedzi. Ludzie nazywają ją prawdą, religią; ja nazywam ją obłędem, zaprzeczeniem śmierci jako zasadniczej prawdy życiowej. ,,Jaki jest sens życia?" jest głupim pytaniem. Życie po prostu istnieje. Mówisz do siebie ,,nie mogę zaakceptować tego, że nic nie znaczę, więc muszę znaleźć sens życia, żeby nie znaczyć tylko tyle, ile wiem, że znaczę". Podświadomie czujesz, że pieprzysz głupoty. Ja postrzegam życie jako taniec. Czy taniec musi mieć jakiś sens? Tańczysz, bo lubisz.
Jackie Mason

ARE YOU READY TO...
DANCE?
 PODAJ DALEJ! 
                                                

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz