piątek, 11 listopada 2022

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 4764

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 
 KUPA ŁAJNA 
 
Jeśli chodzi o tę bajkę, że istnieją istoty zwane antypodami, czyli ludzie po drugiej stronie ziemi, gdzie słońce wschodzi, gdy u nas zachodzi, ludzie, którzy chodzą z głową w dół, ze stopami przeciwstawnie wobec naszych, nie ma powodu w nią wierzyć. Ci, którzy ją ogłaszają nie posiadają faktycznych informacji; snują tylko przypuszczenia, że skoro ziemia jest zawieszona w obrębie wklęsłości niebios i że jest tyle samo miejsca po jednej jej stronie, co po drugiej, to część znajdująca się poniżej nie może być pozbawiona mieszkańców. ... Jeśli nawet uwierzy się czy wywiedzie, że świat jest okrągłego albo kulistego kształtu, to nie wyniknie stąd, że część ziemi przeciwległa do nas nie jest całkowicie pokryta wodą, czy że jakiś tamtejszy domniemany suchy ląd jest zamieszkany przez ludzi.
św. Augustyn

Oczywiście to, co twierdzi powyżej pan niezwykle święty nie powinno być przez wierzących w żaden sposób kwestionowane. Powinien to także usankcjonować swoim autorytetem szacowny Komitet Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk,

jako że jest m.in. powołany do interpretowania Słowa Bożego i naginania rzeczywistości do jego twierdzeń zgodnie z logiką odwrotną, czyli teologiką. 

Zresztą płaskość ziemi powinna być ogłoszona wszem wobec, bo wynika jak wół bezpośrednio z poniższego wersetu Pisma Świętego (jednego, ale w siedmiu wersjach):
|||||
|||
|
 BIBLIA ŚWIĘTA 
 Nowy Testament 
Ew. wg św. Łukasza, rozdz. 4, w. 5
I zaprowadził Go diabeł na górę, w jednej chwili pokazał Mu wszystkie królestwa całego świata.
---
I wyprowadził go diabeł na górę, i pokazał mu wszystkie królestwa świata w mgnieniu oka.
---
Diabeł zaprowadził go więc wysoko i w jednej chwili pokazał mu wszystkie królestwa zamieszkanej ziemi...
---
I zaprowadził Go diabeł na górę, w jednej chwili pokazał Mu wszystkie królestwa całego świata.
---
I wwiódł go dyjabeł na górę wysoką, i pokazał mu wszystkie królestwa świata we mgnieniu oka.
---
Zatym gdy go wwiódł diabeł na górę wysoką, ukazał mu wszytki królestwa ziemskie w jednejże chwilce. 
 ---
I zaprowadziwszy Go na górę, pokazał Mu w okamgnieniu wszystkie królestwa świata...
---
Diabeł zaprowadził go więc wysoko i w jednej chwili pokazał mu wszystkie królestwa zamieszkanej ziemi

Nie może być żadnych wątpliwości, że z ,,góry wysokiej" (poza tym jak wysoka mogła być  góra w tamtej części świata - ciut wyższa od kupy wielbłądziego łajna?) da się pokazać ,,wszystkie królestwa całego świata" tylko wtedy, gdy są rozłożone na płaskiej niczym naleśnik ziemi. Nie ma mowy o istnieniu czegoś ,,pod spodem"...
Panjezus jako Król Wszechświata i Syn Stwórcy tegoż wszechświata doskonale wie nad czym panuje. Gdyby tak nie było, to już wtedy by się wQrwiał, że 3,14Rdolony dyjabeł nie pokazuje Mu wszystkich królestw i w ten sposób próbuje Go zrobić w bambuko.
Już nie wspomnę o tym, że prawdziwy władca wszystkich 200 z hakiem miliardów galaktyk z 200 z hakiem miliardami gwiazd w każdej,
bankowo nie zawracałby sobie Swojej Świętej Dupy tandetnymi królestwami na jakiejś gównianej planecie wielkości kulki wyciągniętej z nosa.

No cóż, pan Kopernik nie ma tu nic do gadania. Słowo Boże stoi ponad słowem ludzkim, tak jak Prawo Boskie stoi ponad prawem stanowionym, a Prawo i Sprawiedliwość (koniecznie z mega wielkich liter, by przypadkiem nie pomylić z prawem i sprawiedliwością w normalnym sensie semantycznym, kojarzącym się z elementarną przyzwoitością) nad nami wszystkimi. W polityce Kkrajowej, tak jak i w teologii, ziemia musi pozostać płaska - białe nigdy nie będzie białe! Kulista ziemia jest tylko wrednym lewacko-ateistycznym podstępem.
ARE YOU READY 
TO... 
LOOK DEEP
AND...
"LEARN"
OR...
JUST LOOK...
 
AND...
SEE?

 PODAJ DALEJ! 
                                            

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz