czwartek, 25 sierpnia 2022

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 4686

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 
 CÓŻ ZA ŻAŁOSNY WIDOK 
Zobaczycie znowu to dziecko, o którym czytaliście w Sądzie Ostatecznym, że zostało skazane na piekło. Spójrzcie! Cóż za żałosny widok. To małe dziecko jest w rozżarzonym do czerwoności piecu. Zobaczcie jak płonie! Bije głową o sufit pieca. Tupie nóżkami o podłogę. Na twarzy tego małego dziecka maluje się to samo, co widać na twarzach wszystkich w piekle - rozpacz, beznadziejna i okropna... To dziecko popełniło brzydkie grzechy śmiertelne, wiedząc jaką krzywdę mu to przyniesie, i wiedząc, że karą będzie to piekło. Bóg był bardzo dobry dla tego dziecka. Bóg chyba widział, że z tym dzieckiem będzie coraz gorzej, że nigdy nie okaże ono skruchy, a zatem będzie musiało cierpieć o wiele większe tortury w piekle. Bóg więc w łaskawości swojej odwołał je z tego świata, gdy było jeszcze małe.
 brat John Furniss, Obraz piekła, Dublin, 1855 
(oficjalna książka dla dzieci wydana przez Kościół katolicki)
***
Przeczytałem uważnie tę książeczkę dla dzieci i nie znalazłem w niej absolutnie niczego, co byłoby sprzeczne z doktryną świętej wiary; wprost przeciwnie, znalazłem mnóstwo rzeczy, które oczarowują, pouczają i podbudowują młodzieńcze grupy, dla dobra których została napisana. 
William Meagher
(kanclerz biskupi Dublina; aprobata z 14.12.1855)
***
O mój Jezu,
przebacz nam nasze grzechy,
zachowaj nas od ognia piekielnego,
zaprowadź wszystkie dusze do nieba
i
pomóż szczególnie tym,
którzy najbardziej potrzebują
Twojego miłosierdzia.
 Oficjalna prośba o miłosierdzie boże
Kościół kat., 2022 
***
Jest interesującym i dającym się udowodnić faktem, że wszystkie dzieci są ateistami i gdyby nie wpajano im religii, pozostałyby nimi.
Ernestine Rose
***
Każdy system religijny, który ma w sobie coś, co szokuje umysł dziecka, nie może być uczciwym systemem.
Thomas Paine
***
A wszyscy, którzy dzisiaj promują i wspierają taki system są skończonymi łotrami i kanaliami; dywersantami rozumu i elementarnej ludzkiej przyzwoitości.

 NIECH ICH NAGŁY FUCK TRAFI! 

P.S.
Oczywiście nie wszyscy szokują umysły dzieci. Są tacy, którzy przedstawiają Pana Boga Wszechmogącego w bardzo uroczy sposób. Na przykład w jednej z postępowych, przyjaznych wersji biblijnych historii dla maluchów, kolorowy potop przedstawia się jako przygodę, w której deszczyk sobie kapie, woda pluska, łódka ze zwierzaczkami i rybki pływają. Nie ma mowy o masowej zagładzie dzieci, ich rodziców i zwierząt. Nie ma trupów porywanych przez szalejącą wodę, panicznego krzyku, wołania o pomoc, krztuszenia się i tonięcia. Ludzie, którzy prezentują najmłodszemu pokoleniu taką wersję totalnej zagłady ludzkości dokonanej przez jej Dobrotliwego Stwórcę, całkowicie strawną dla budzącego się do życia umysłu, zdecydowanie zasługują na hojne wsparcie ze strony państwa. Powinniśmy wszyscy takie działania popierać, bo jak widać wody potopu mogą być też użyte w szlachetnym celu, takim jak wypranie (i to bez detergentów!) mózgów naszych pociech ze wszystkich racjonalnych nieczystych myśli. 
ARE YOU READY TO...
LET THEM "EDUCATE"?

 PODAJ DALEJ! 
                                                      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz