wtorek, 23 sierpnia 2022

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 4684

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ 
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 
 KATOLIKU 
 WIARA TO NIE
 3,14C   
 BIERZESZ 
 WSZYSTKO 
 ALBO 
 NIC! 

Otóż skoro Biblia - Pismo Święte - jest objawionym Słowem Bożym, to wiara w jego artykuły powinna być jak łańcuch, którego wszystkie ogniwa muszą być jednakowo mocne, żeby można było polegać na całości. Zatem w  objawione Słowo Boże, które jest Prawdą Absolutną, nie można (jak robi to wielu hipokrytów) wierzyć wybiórczo - á la carte - i biernie. Albowiem jest powiedziane w Najświętszym Piśmie (Ps 19:9) - ,,Prawo Pana doskonałe - krzepi ducha"  i (Łk 11:28) - ,,błogosławieni ci, którzy słuchają Słowa Bożego i zachowują je". 

Inaczej mówiąc, tak jak nie można być częściowo w ciąży, tak samo nie można być umiarkowanie czy liberalnie ,,głęboko wierzącym i praktykującym" katolikiem (i nie tylko), który np.  odżegnuje się od jednoznacznych hardcorowych, żenująco prymitywnych, wręcz barbarzyńskich i odrażających wersetów Biblii, a przyznaje się tylko do tych otwartych na interpretację, wieloznacznie-mętnych, pseudosymbolicznych i cukierkowo-ckliwych. Logika i elementarna intelektualna uczciwość nakazują przyjąć wszystko od początku do końca i albo w zaciszu własnego domowego ogniska tę żabę żreć, nawet jeśli miałoby to oznaczać dławienie się nią co rusz, albo... publicznie robić z siebie intelektualnego troglodytę.

Albo wreszcie wszystko to w cholerę odrzucić i zacząć funkcjonować jako NORMALNY człowiek, żyjący bez religijnych urojeń w państwie, które musi być neutralne światopoglądowo, a więc wolne od dogmatyczno-demagogicznego szantażu ze strony którejkolwiek z pokaźnego zbioru obrażalskich, prawdziwych i jedynie słusznych religii. 

Zaprawdę, zaprawdę więc powiadam Wam, żaden pokrętny teologiczno-apologetyczny bełkotliwy spin choćby i całych tabunów występujących oficjalnie rozmaitych wielejebnych bógmacherów: mesjaszy, apostołów, patriarchów, papieży, prymasów, katabasów, proroków, kardynałów, prałatów, infułatów, igumenów, arcybiskupów, biskupów polowych i leśnych, pasterzy, pastorów, arcypasterzy, duszpasterzy, arcykapłanów, księży, kapelanów, kapłanów, kanoników, zakonników, KULturystów, muftich, popów, proboszczów, wikarych, cadyków, rabinów, mitratów, ajatollahów, imamów, ojców, matek, braci, sióstr, kaznodziejów, kleryków, klerykałów, katechetów i innych klechopodobnych pseudointelektualnych zakał ludzkości nie jest w stanie rozmydlić przedstawionego tu - ostrego jak brzytwa Ockhama - rozumowania!

Poniżej tytułem ilustracji przytaczam kilka fascynujących cytatów zaczerpniętych z ogromnej kupy biblijnych bredni, w które prawdziwy katolik bez szemrania powinien wierzyć i się do nich stosować (,,zachowywać je", by być błogosławionym)...
|||||
|||
|
 BIBLIA TYSIĄCLECIA 

 Stary Testament 

Ks. Powt. Prawa, rozdz. 21, ww. 18-21
Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny, ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta, i powiedzą starszym miasta: «Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, nie słucha naszego upomnienia, oddaje się rozpuście i pijaństwu». Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze.
---
Ks. Kapłańska, rozdz. 20
Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica. 

Ktokolwiek obcuje cieleśnie z żoną swojego ojca, odsłania nagość ojca: będą ukarani śmiercią oboje, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.
Ktokolwiek obcuje cieleśnie z synową, będzie razem z nią ukarany śmiercią: popełnili sromotę, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

Jeżeli kto bierze za żonę kobietę i jej matkę, dopuszcza się rozpusty: on i ona będą spaleni w ogniu, aby nie było rozpusty wśród was.
---
Ks. Wyjścia

rozdz. 18, w 22
Ktokolwiek by obcował ze zwierzęciem, winien być ukarany śmiercią.
 rozdz. 18, w 22
Przez sześć dni będzie się wykonywać pracę, ale dzień siódmy będzie szabatem odpoczynku, poświęconym Panu, i dlatego ktokolwiek by wykonywał pracę w dniu szabatu, winien być ukarany śmiercią.
---
 Nowy Testament 

Ew. wg św. Marka, rozdz. 3, ww. 23-24
Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać.
---
Ew. wg św. Mateusza, rozdz. 10, ww. 34-36
[Jezus:] Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową
---
1 List św. Pawła do Koryntian, rozdz. 15, w. 20
Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli.
---
1 List św. Pawła do Tesaloniczan, rozdz. 2, w. 15
Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom.
---
Apokalipsa św. Jana, rozdz. 21, w. 8
A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga.

W przeciwnym bowiem razie wiara takiego katolika jest nawet mniej warta niż celibat księdza-pedofila. Gówno warta. Dokładnie tyle, co (w świetle powyższego) nieomylne brednie obecnego szefa Kkorporacji zabobonu, wydalone jakiś czas temu podczas wizyty w Albanii (60% muzułmanów; 10% katolików; 10% prawosławnych)...
|||||
|||
|
Niech nikt nie uważa się za ,,oręż" Boga podczas planowania i dokonywania aktów przemocy i ucisku! Zabijanie w imię Boże jest poważnym świętokradztwem. Dyskryminacja w imię Boże jest nieludzka.
Franciszek

ganiącego tych, którzy naprawdę zachowują (z tragicznym dla ,,niewiernych" skutkiem) słowo swojego Pana (wystarczy poczytać ich Świętą Księgę, aby się przekonać, że tamtejszy Najwyższy wymaga od nich dokładnie tego, co się nie podoba papciowi F0, który z kolei wyraźnie zapomina o swojej Świętej Książce i jej nakazach: śmierć, śmierć, śmiercią, śmierci, na śmierć, ogień, kamienowanie itd. itp.). Który qrde Najwyższy jest więc wyższy?
 
Cóż, panie papież, najogólniej rzecz biorąc nie można mieć hostię i wpieprzać hostię. IMHO należy w końcu ex cathedra ogłosić, że każda książka zwana ,,Słowem Bożym" to (w dużej mierze) anachroniczne i barbarzyńskie banialuki, będące wytworem prymitywnych umysłów, a nie dzieło jakiegoś tam ,,Pana", więc nikt w XXI wieku nie jest zobowiązany do ich przestrzegania. Tylko wtedy świat naprawdę odetchnie z ulgą i zacznie w interesie następnych pokoleń budować przyszłość na nowych, solidniejszych niż zabobon fundamentach. Oby tak się stało, bo w przeciwnym razie nastąpi śmierć trzecia. Prawdziwa i ostatnia.

ARE YOU READY TO...

Nie wstyd urodzić się głupcem,
wstyd tylko głupcem umierać.
Erich Maria Remarque
DIE A FOOL?

 PODAJ DALEJ! 
                                         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz