środa, 11 sierpnia 2021

ABSURDALIA RELIGIJNE- CZ. 4308

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ 
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA 

 WON DO KRAINY CIENI! 
Pod naszymi stopami miasta pogrzebane; ziemia, po której stąpamy jest trotuarem grobowca. Oto piramidy strzelające w niebo i ludzie pełzający niczym insekty u ich podnóża; i ten sfinks, olbrzymi w swojej wygodnej odpoczynku pozie, trzymający w łapach jakąś zrujnowaną świątynię. Od czasu wzniesienia tych wspaniałych monumentów samo niebo uległo zmianie. Gdy architekci Egiptu rozpoczynali pracę, inna gwiazda polarna wisiała na północnym niebie, a Krzyż Południa świecił nad wybrzeżem Bałtyku. 

Czyż nie są cudowne wspomnienia o tych starożytnych postaciach, których imiona poszły w zapomnienie, bo żyli i trudzili się w odległej niespisanej przeszłości. Zbyt wspaniali, by ich znać siedzą na wyżynach dziejów i ponad sławą... Tamci ludzie umarli i tamci bogowie umarli. Stali się wspomnieniami. Gdzie jest teraz Ozyrys, który zstąpił na ziemię w imię miłości do rodzaju ludzkiego i został zabity za sprawą złej woli jednego nieżyczliwego człowieka, i który zmartwychwstał, by sądzić umarłych? Gdzie jest teraz matka Izyda z dziecięciem Horusem na swym łonie? Wszyscy oni umarli, odeszli do krainy cieni. Jehowo - jutro ty i twój syn dołączycie do nich.
Winwood Reade
Izyda karmiąca Horusa 
***
Logika i poetyka  powyższej refleksji są urzekające. Niektóre religie z ich bogami będą jednak wspomnieniami koszmarnymi, niczym wywołujące dreszcze i zimny pot złe sny... Ta panosząca się w nadwiślańskim sKkansenie jest jedną z nich. Inną jest ta odpowiedzialna m.in. za liczne barbarzyńskie zamachy bombowe na niewinnych ludzi (w tym setki dzieci) - najbardziej obecnie zabójczy system uwłaczających rozumowi 3,14Rdół we wszechświecie. 

Niechaj je wszystkie
i
ich niewidzialnych szefów
Najjaśniejszy Szlag trafi ASAP!
Krótko mówiąc - 
won do krainy cieni!

ARE YOU READY TO...
WAVE THEM GOODBYE?
 PODAJ DALEJ! 
                                                   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz