wtorek, 20 kwietnia 2021

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 4194

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI 
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 
 ODLICZANIE TRWA 
Nadejdzie dzień, gdy mistyczne poczęcie Jezusa przez Najwyższy Byt - Jego ojca - w łonie dziewicy będzie traktowane na równi z poczęciem Minerwy w mózgu Jowisza.
Thomas Jefferson

Nic dodać, nic ująć. Oczywiście dziś - 200(!) lat później - podobne stwierdzenie z ust prezydenta USA (czy powiedzmy Polski) wywołałoby istne tsunami religijno-poprawnopolitycznej histerii. Jednak mimo obecnego, wspartego na krzyżu i kiju baseballowym (sport to zdrowie) ,,postępu" intelektualnego
jaki współcześnie obserwujemy, są to wciąż słowa iście prorocze. Ich urzeczywistnienie się jest tylko kwestią czasu, i tak jak ojciec chrzest... święty (bez różnicy) kiedyś z analnym bólem wydalił purpurowego arcypedofila z grona Kkleromafii*, tak ludzkość prędzej czy później, tyle że bez najmniejszego bólu, wydali tegoż ,,ojca" i całą Kkleromafię ze swojego. Odliczanie trwa.

______________________________________________________
*,,Abp Wesołowski wydalony ze stanu duchownego" [www.tvp.info, 27/06 '14]

ARE YOU READY TO...

,,Powinna się pani wstydzić" - powiedziała do Stein* kobieta w czepku wielkanocnym. ,,Pani rasa dała nam naszą religię." .... ,,Od starożytnego politeizmu, wiary w wielu bogów" - kontynuowała kobieta nieco bardziej uczenie - ,,naród hebrajski doprowadził nas do poglądu, że istnieje tylko jeden."  ,,A to już tylko krok do prawdy." - odparła Stein.
Peter de Vries
______________________
* Gertruda Stein (1874–1946) - amerykańska (poch. żydowskiego) pisarka, poetka, kolekcjonerka sztuki modernistycznej; ateistka.

START COUNTING DOWN?
 PODAJ DALEJ! 
                                                     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz