wtorek, 4 sierpnia 2020

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3935

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 TEMU PANU 
 NIKT NIE PODSKOCZY 
  Gdy tylko ktoś spróbuje, 
 to dozna 
 miażdżącej siły 
 Jego miłosierdzia... 
|||||
|||
|
 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
 Stary Testament 
Ks. Kapłańska, rozdz. 26, ww. 14-16
Jeżeli zaś nie będziecie Mnie słuchać i nie będziecie wykonywać tych wszystkich nakazów, jeżeli będziecie gardzić moim ustawami, jeżeli będziecie się brzydzić moimi wyrokami, tak że nie będziecie wykonywać moich nakazów i złamiecie moje przymierze, to i Ja obejdę się z wami odpowiednio: ześlę na was przerażenie, wycieńczenie i gorączkę, które prowadzą do ślepoty i rujnują zdrowie. Wtedy na próżno będziecie siali wasze ziarno. Zjedzą je wasi nieprzyjaciele.
***
Typom w czarnych sukniach i białych obrożach też lepiej nie podpadać (żeby była jasność - to ci, którzy walczą z dżenderem itp. zarazami), bo są na ziemi Jego agentami i mogą w Jego imieniu tak przy3,14Rdolić, umiłowani Bracia i Siostry, że nawet jeszcze po usranej śmierci będziecie żałować. Zwłaszcza wtedy. A wszystkie te atrakcje macie na własną prośbę (tak jak obecne rządy Prawych i Sprawiedliwych z rzeczywistości alternatywnej miłościwie nam panującej).

Wszystkie religie oparły moralność na posłuszeństwie, to znaczy na dobrowolnym niewolnictwie. Dlatego właśnie były zawsze bardziej zgubne niż jakiekolwiek organizacje polityczne. Bo te drugie stosują przemoc, a te pierwsze - degenerację woli.
Aleksander Hercen
***
Żadna biblia ze swoją moralnością i nauczaniem religijnym nie wznosi się na wyższy poziom niż poziom inteligencji i rozwoju umysłowego czasu i kraju, który ją stworzył.
Kersey Graves
***
Wiara absolutna deprawuje tak samo, 
jak władza absolutna.
 Eric Hoffer

Żadna religia,
zwłaszcza taka, jak smoleńskjaństwo. 
No, chyba że w uznawaniu ich miałaby jakiś interes.

 ARE YOU READY TO...
Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami.
Jarosław Kaczyński
(z trybuny sejmowej, bez żadnego trybu
do przedstawicieli opozycji)
 _____________________________

gonić w piętkę - tracić sprawność umysłową, postępować w sposób przeczący rozsądkowi, mylnie rozumować; zwrot; w jęz. łowieckim gonić w piętkę to gonić zwierza w kierunku przeciwnym niż prowadzą tropy; (…) waćpan już zupełnie w piętkę gonisz! – H. Sienkiewicz [Słownik frazeologiczny języka polskiego]
 _____________________________

RECOGNIZE FACTS?


 
bo
Jesteście kanaliami!
 PODAJ DALEJ! 
                                                    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz