piątek, 4 października 2019

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3630

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 ŚW. NIEŚWIEŻE POWIETRZE 
Poniżej mamy tekst, który nieomylny jeszcze wówczas Beszesnaście wydalił, niewątpliwie po konsultacjach z Najwyższym Inteligentnym Projektantem wszechświata i także dzięki temu magicznemu kapeluszowi na głowie. Dziś, jako emerytowany capo Kkorporacji, pozbawiony tego kapelusza i łączności z Niebiańską Kwaterą Główną Dowództwa Nieprzypadkowego Wszechświata, wydala nieomylnie tylko ciepłe, odrobinę nieświeże i bardzo ulotne powietrze w fotel. 
Bez Boga człowiek ani nie wie którędy pójść, ani nawet kim jest... Jedną z najgłębszych form ubóstwa, jakich osoba może doświadczyć jest izolacja... Ubóstwo jest często produktem odrzucenia bożej miłości i tragicznej elementarnej tendencji człowieka do zamykania się w sobie, myślenia, że jest on samowystarczalny, albo że jest zaledwie nic nieznaczącym ulotnym faktem, jakimś ,,obcym" w przypadkowym wszechświecie...
Benedykt XVI
***

Nie wstyd urodzić się głupcem,
wstyd tylko głupcem umierać.
Erich Maria Remarque
 
O rety, jest tylu bogów! Co się stanie, jeśli będziemy wierzyli nie w tego co trzeba? Za każdym razem, gdy pójdziemy do kościoła, ten prawdziwy będzie się wkurzał coraz bardziej.
Homer Simpson
...a mnie?
...a mnie?
...a mnie?

...a mnie?
...a mnie?
...a mnie?
...a mnie?
...a mnie?
...a mnie?
 
...a mnie?
...a mnie?
...a mnie?
...a mnie?
ARE YOU READY...
TO THINK CLEARLY?
 PODAJ DALEJ! 
                                            

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz