wtorek, 3 września 2019

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3599

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 MAŁA DUPA 
Wyjątkowo nie chodzi w tym przypadku o upodobania sutannowych pedofilów, czyli seks-koneserów gustujących w rzeczonym elemencie anatomii nieletnich. Chodzi natomiast o celną analogię, podaną ponad 5 lat temu, gdy perspektywa niepodzielnych rządów Kkato-paranoi była jeszcze cośkolwiek odległa. Dziś niestety jest ona tragiczną rzeczywistością, i to za sprawą zaledwie 5,5 miliona głosów (~18% uprawnionych) marnej, ale karnej armii bojowników Prawych i Sprawiedliwych, błogosławionych przez czarną zawartość wrzodu rosnącego na tytułowej części ciała. Być może przez kolejne 4 lata! Ze stu lat wspomnianych niżej zostaną tylko 92. Cóż, uśmiechnij się (jeśli jeszcze potrafisz) - jesteś w ukrytej (przez Małego Brata) kamerze.
***
 
OWRZODZONY KRAJ
(...) 
Polska jest małą dupą, na której rośnie wrzód większy niż ona sama. Wypełnia ów szankier ropa o medycznej nazwie Kościół katolicki.

Stanowi on mieszaninę ciemnoty, zakłamania, zacofania, arogancji, obłudy, chciwości, głupoty, wsteczności, agresji, autorytaryzmu, egoizmu, dyletanctwa i żądzy władzy. Kościół wojuje ze swobodą i urodą życia ludzi. Dla wyznawców ma zakazy i nakazy. Poprzez prawo państwowe i wpływy narzuca je wszystkim. Pół ludzkości ma odgrywać role społecznie podrzędne i być maszynkami do przekazywania genów. Ogół ma widzieć moralność w kroczu, a kler chce regulować funkcjonowanie genitaliów i odbicie tego w nauczaniu i kulturze. W dobie informatyki egzorcyści gonią diabły. Dewoci blokują współczesną sztukę. Cokolwiek by mówić o PRL, ewoluowała ona, co prawda zygzakiem, od stalinizmu, jego zbrodni i zależności od ZSRR do Okrągłego Stołu. Postępem był Gomułka wobec Bieruta, Gierek wobec Gomułki, Jaruzelski wobec Gierka. Polski Kościół odbywa drogę w odwrotną stronę. Dajcie mu 100 lat, a podpali stosy i stodoły.

Wpływ Kościoła i jego nacjonalistycznych wypustek politycznych wykluczają rzeczywistą europejskość kraju. Wyznawcy smoka gender i zbrodni smoleńskiej nie stworzą innowacyjnej gospodarki, zgnoją naukę i wszelki postęp, także techniczny i społeczny. To gangrena.

(...) 
Reasumując:  
polski Kościół, czemuś rzymsko-katolicki, to dowód na trafność ateizmu. Gdyby Bóg istniał, już dawno zmieniłby personel.
Jerzy Urban
---
Anonimowy 19 października 2014 15:58 
Jeśli Bóg istnieje, niewielkie jest prawdopodobieństwo, że jest to Bóg biblijny....
wa-t
---
Alex R. 21 listopada 2015 22:10
:)))Lubię spojrzenie okiem i wiedzą, p.U.:))trudno coś wcisnąć pomiędzy. Dzięki za notkę. Humorek się odblokował. Pozdrawiam.

Anonimowy 22 listopada 2015 10:36
Urbana czytam od zawsze.Można się zżymać na mało wykwintne frazy,ale polszczyzny mogli by się od niego polskie ynteligenty.uczyć.Zresztą ważniejsze jest co pisze.Nadchodzą czasy,że tematów nie zabraknie.Czarne sotnie pod wodzą fioletowych i pisowskich pobożnych na pokaz prawdziwych,a nawet najprawdziwszych Polaków,takoż kwiat polskiej młodzieży gatunku "kibolis polonicum" są tego gwarantem.Ale ponoć musi być gorzej,żeby było lepiej.Pozdrawiam.BROKOZ.

ARE YOU READY TO...
Jestem otoczony przez księży, którzy nieustannie powtarzają, że ich królestwo nie jest związane z tym światem, a zagarniają wszystko, co im wpadnie w ręce.
Napoleon Bonaparte


LET THEM
FEED ON YOU?

P.S.
Powinno się chyba mimo wszystko używać nieco bardziej stonowanego, dyplomatycznego języka do określania Kkorporacji zabobonu i jej funkcjonariuszy, niż ten bardzo mało wykwintny, którego używa cytowany na wstępie Jerzy Urban. Po co qrde niepotrzebnie jątrzyć. Można na przykład skorzystać z poniższego skromnego zbioru łagodnych, oględnie dyplomatycznych przymiotników na określenie Kkleru:
Agresywny, fałszywy, dwulicowy, obłudny, jadousty, obleśny, świętoszkowaty, rozpasany, zboczony, nieobyczajny, lubieżny, ohydny, zakłamany, nieszczery, interesowny, nikczemny, mściwy, nieludzki, nieprzyjazny, kłamliwy, podstępny, lisi, jadowity, oszukańczy, skryty, spiskujący, interesowny, sprzedajny, chciwy, wyrachowany, pazerny, zachłanny, niewiarygodny, zdradziecki, niebezpieczny, bezwzględny, dokuczliwy, napastliwy, mendowaty, konfrontacyjny, bezkompromisowy, bezczelny, chamski, zjadliwy, bezlitosny, okrutny, podły, wredny, zły, małoduszny, nieprzejednany, nieubłagany, groźny, wrogi, wsteczny, zacofany, obskurancki, ograniczony, głupi, tępy, nienowoczesny, groteskowy, antydemokratyczny, dyktatorski, złowrogi, tyrański, fanatyczny, totalitarny, faszystowski, Żmijowaty
 NUMMO VENALIS FAVET ORDO PONTIFICALIS  
(Sprzedajny stan duchowny hołduje mamonie)
 PODAJ DALEJ! 
                                            

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz