niedziela, 1 września 2019

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3597

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 WYBACZĄ ZŁODZIEJOM... 
Ksiądz katolicki, od momentu gdy zostaje księdzem,
jest wiernym oficerem papieża.
Otto von Bismarck
***
Kler, oprócz kilku chlubnych wyjątków, był we wszystkich rozwiniętych krajach zaciekłym wrogiem szerzenia wiedzy, stanowiącego niebezpieczeństwo dla jego profesji, które za sprawą jakiegoś instynktu zawsze zdawał się wyczuwać.
Henry Thomas Buckle
***
Księża wybaczą złodziejom, ale nie filozofom.
Lemuel K. Washburn
***
Mam nadzieję, że ta długa smutna historia, ta procesja księży i pastorów, i rabinów, i ulemów, i imamów, i bonzów, i bodhisattwów skończy się. Mam nadzieję, że właśnie do tego może się przyczynić nauka ... to może być najważniejszy wkład nauki, jaki możemy wnieść.
Steven Weinberg
***
  
[To] elementarne poczucie przyzwoitości jest codziennie obrażane. Naszego teokratycznego wroga  widać wyraźnie. Zmienny w swej formie, raz jest jawnym zagrożeniem ze strony uzbrojonych w broń nuklearną mułłów, a innym razem podstępną kampanią na rzecz nauczania ogłupiających pseudonaukowych dyscyplin  w amerykańskich szkołach. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat pojawiły się dodające otuchy oznaki prawdziwego i spontanicznego oporu wobec tych ponurych bzdur. Oporu, który odrzuca prawo łobuzów i tyranów do twierdzenia, że jakiś bóg jest po ich stronie. 
Christopher Hitchens

ARE YOU READY TO...
LOVE YOUR PRIESSSST TOO?
 
Kto walczy z księżmi musi być przygotowany na to, że jego nieszczęsne dobre imię będzie szargane i brukane przez najhaniebniejsze kłamstwa i wyjątkowo złośliwe oszczerstwa.
Heinrich Heine
 PODAJ DALEJ! 
                                                       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz