sobota, 10 sierpnia 2019

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3575

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ

 BREDZĄ DZIEŃ I NOC 
Chrześcijanie bredzą dzień i noc o Bogu na swój niecny i ponury sposób; wzbudzają w analfabetach lęk swoimi fałszywymi opisami kar czekających na tych, którzy grzeszyli.
Celsus
***
Już 1800 lat temu Celsus mówił jak jest z chrześcijańskim oszołomstwem. Nietrudno było zauważyć dewiacje (z wszystkimi klasycznymi numerami) tej raczkującej wówczas sekty, rozłażącej się powoli po Europie niczym chwasty pleniące się w zaniedbanym ogrodzie.

Niewykluczone, że w dzisiejszej RP(arafialnej) za podobne komentarze ten filozof - bezlitosny krytyk chrześcijaństwa -  byłby przez wszelkich święcie obrażonych ogłoszony wrogiem publicznym nr 1 i skazany przez ,,niezależny" sąd na grzywnę bądź więzienie oczywiście za obrazę delikatnych i kruchych uczuć religijnych. Obecnie racjonalny umysł ma status szkodnika i jest zwalczany przez Kkorporację przy współudziale ,,neutralnego światopoglądowo" państwa. Oto nowoczesność i postęp!

ARE YOU READY TO...
 
O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego. Zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.
(modlitwa fatimska)

TALK NONSENSE
DAY AND NIGHT?
 PODAJ DALEJ! 
                                                    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz