czwartek, 23 maja 2019

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3496

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 NIE BĄDŹMY NAIWNI 
Otóż to! Kto by pomyślał, że tak święte słowa padną z tak świętych ust. Ale niestety zbyt wielu jeszcze łapie się na tanie sztuczki. Wielki Wybuch... hipokryzji.
Dlaczego Femen zajmuje tak bezkompromisowe stanowisko wobec dobrotliwego papieża Franciszka?
Papież mówi, że uznaje Wielki Wybuch. Ale przecież on widzi, jak bardzo jego doktryna nie harmonizuje z ogólnym postępem, dlatego mówi takie rzeczy. Powiedział też ,,Kimże ja jestem, by krytykować homoseksualistów?" A my tylko za to jesteśmy gotowi oddać mu Parlament [Europejski]? To jest po prostu jego strategia, żeby móc przyjść do Parlamentu i tam przemawiać. Mówi też, że Bóg nie jest magikiem i od razu staje się wielce popularny, nawet wśród ateistów. Ale jeśli mu wierzymy, to jesteśmy podwójnie głupi; stajemy się niewolnikami najpotężniejszej religijnej instytucji - Watykanu - a potem zapraszamy go do Parlamentu. To pokazuje, jak my
[ateiści] jesteśmy głupi, a jacy oni są sprytni ... Niewielu Amerykanów wie, że Watykan otrzymał państwowość od Mussoliniego ... To bardzo symboliczne, że państwowość Watykanu została stworzona przez faszystę. 
Dlaczego Femen tak bardzo nienawidzi religii?
Dlaczego? Nie sądzę, żebym musiała odpowiadać, dlaczego dominacja kobiet przez mężczyzn jest zła; dlaczego jest źle, jeśli kobieta nie może wybierać, czy chce mieć dzieci, czy nie; dlaczego jest źle, że rolą kobiety na ziemi jest usługiwanie mężczyźnie i rodzenie dzieci; albo dlaczego jest źle, że kobieta wie, że jest nieczysta i winna, po prostu przez fakt bycia kobietą. Religia jest źródłem tych wszystkich poglądów.
 
Czy kobiety wyznające wiarę mogą zasadnie uważać się za feministki?
Nie. To tak, jakby mówić, że czarny i biały są takimi samymi kolorami albo że jesteśmy terrorystami, ale wierzymy w pokój czy że mamy wolną rękę w naszych działaniach na ziemi, ale mamy też dziesięcioro przykazań. Hipokryzję tego rodzaju można znaleźć we wszystkich religiach, a prawdę mówiąc, religia jest na nich zbudowana.
Inna Szewczenko
(fragm wywiadu)
P.S.
,,Kimże ja jestem...?"
 
 jezuita, kardynał, arcybiskup Buenos Aires
 od 14-03-2013 papież Franciszek (Francisco) 
Nie bądźmy naiwni, nie mówimy tu o prostej walce politycznej; to są destrukcyjne roszczenia przeciwne Bożemu planowi. Nie mówimy o zwykłym projekcie ustawy, a raczej o machinacjach Ojca Kłamstw, który usiłuje wprowadzić w błąd dzieci Boga.
kard. Jorge Mario Bergoglio
(na temat projektu ustawy
o legalizacji małżeństw tej samej płci)
***
 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
Nowy Testament

1 List św. Pawła do Tymoteusza, rozdz. 2, ww. 11-15
Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa. I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci...
***
 
W moim przekonaniu, jeśli swobody obywatelskie tego kraju - Stanów Zjednoczonych - zostaną zniszczone, to będzie to skutkiem przebiegłości katolickich księży jezuitów, bo są oni najbardziej pokrętnymi, najniebezpieczniejszymi wrogami swobód obywatelskich i religijnych. Oni sprowokowali większość wojen w Europie.
gen. markiz de Lafayette

Kobieto, powinnaś po wsze czasy chodzić w łachmanach i żałobie, pojawiać się tylko jako grzesznica tonąca we łzach i pokutująca za grzech, który spowodował upadek ludzkości. Kobieto - jesteś bramą szatana. To ty deprawujesz tych, których sam szatan nie ośmiela się atakować.
Tertulian

ARE YOU READY TO...
SPOT THE CRIMINALS?

 PODAJ DALEJ! 
                                                  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz