wtorek, 14 maja 2019

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3487

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
Dzisiaj Kkorporacja została postawiona pod pręgierzem opinii publicznej za przestępstwa fizycznego molestowanie dzieci (i obficie roni krokodyle łzy). Miejmy nadzieję, że jutro zostanie też stosownie potraktowana przez przyszłe cywilizowane prawo za psychiczne molestowanie dzieci poprzez indoktrynację zabobonami i sprowadzanie ich egzystencji do roli bezwolnych owiec w stadzie. Na ,,szczerą skruchę" sutannowych funkcjonariuszy nikt już wtedy nie będzie zwracał uwagi.

Może to nie nastąpi jutro, może dopiero pojutrze albo za tydzień, ale na pewno taki czas przyjdzie.

 ROZMIĘKCZANIE UMYSŁÓW 
Wiemy wszyscy, że każde nastawienie emocjonalne - bez względu na stopień jego słuszności - można młodym ludziom zaszczepić przez sugestię emocjonalną, dlatego dziedziczona tradycja ortodoksyjnej społeczności nie ma żadnej wartości dowodowej (...) Gdyby religia była uczciwa, to jej wyznawcy nie zmuszaliby swoich dzieci do udawanego podporządkowywania się normom; nalegaliby jedynie na bezkompromisowe poszukiwanie prawdy, bez względu na nieszczerość środowiska społecznego czy konsekwencje praktyczne. Z taką uczciwą i nieugiętą otwartością na dowody nie mogłyby nie dotrzeć do każdej rzeczywistej prawdy, która objawiałaby się wokół nich. Fakt, że religijni fanatycy nie podążają tą prostą drogą, ale oszukują w grze przez wywoływanie młodzieńczej niby-hipnozy, według mnie wystarcza do tego, by ich autorytet niszczyć, nawet jeśli ich brednie nie uwidaczniałyby się w żadnym innym obszarze.
Howard P. Lovecraft
***
Wspomniane powyżej hipnotyczne rozmiękczanie umysłów zaczyna się bardzo wcześnie i napędzane strachem trwa do grobowej deski. Na tym polega ten oszukańczy biznes plan. Po drodze objawia się rozmaitymi odlotowymi zachowaniami, które pasują raczej do ciemnego średniowiecza niż do XXI wieku. Wiara w cuda, helowo-antygrawitacyjne spiski, metafizyka w polityce i inne urojenia nie pozwala społeczeństwu zdrowo się rozwijać. Niestety (a jest to mega tragedia) prawda osadzona w rzeczywistości rzeczywistej  jest mało istotna, gdy w grę wchodzi wszelaki zabobon i wspierająca go polityka, skutkiem czego racjonalne i logiczne rozumowanie idzie w odstawkę. Qrde, ta zahipnotyzowana rzeczywistość staje się coraz bardziej odjechana - demokratyczna inaczej,  Prawa i Sprawiedliwa (koniecznie z wielkich liter).
 


 
 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
 Nowy Testament 
Ew. wg św. Marka, rozdz. 16, ww. 15,16
I rzekł im [Jezus]:
idąc na cały świat,
głoście ewangelię 
wszystkiemu stworzeniu. 
Kto uwierzy
i ochrzczony zostanie,

będzie zbawiony,
ale kto nie uwierzy, 
będzie potępiony,
[w piekle].
Oto solidny moralny i intelektualny 
fundament cywilizacji
trzeciego tysiąclecia
i
stuprocentowa gwarancja postępu.

ARE YOU READY TO...
 ATHEISTS OF ALL COUNTRIES, UNITE! 

 ¡ATEOS DE TODOS LOS PAÍSES, UNÍOS! 

JOIN IN?

 PODAJ DALEJ! 
                                                 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz