sobota, 27 kwietnia 2019

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3470

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
UWAGA!
 MATERIAŁ TOKSYCZNY 
NIE DOTYKAĆ! 
***
O jak długo jeszcze będzie ludzkość czciła książkę? Jak długo będzie padała na twarz wobec prymitywnych legend barbarzyńskiej przeszłości? O jak długo jeszcze będzie podążała za zjawami ciemności głębszej niż śmierć?
Robert G. Ingersoll
---
,,Nieważne jak bezsensowną wydaje ci się Biblia, musisz wierzyć. Nie ma znaczenia, jak niewiarygodne wydają się cuda w niej, musisz wierzyć. Bez względu na to, jak okrutne jej prawa, twoje serce musi je wszystkie zaakceptować!"

To właśnie kościół nazywa wolnością myśli.
Robert G. Ingersoll
---
Nikt nigdy nie widział nikogo, kto widział kogoś, kto słyszał o kimś, kto kiedykolwiek spotkał kogoś, kto kiedyś oglądał oryginalne hebrajskie rękopisy.
Robert G. Ingersoll
***
Na szczęście (Biblia) nie jest  słowem bożym. Z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze dlatego, że Bóg nie istnieje, a mogę to stwierdzić autorytatywnie... Dobrze, tak samo autorytatywnie, jak każdy, kto twierdzi, że Bóg rzeczywiście istnieje. Po drugie, dlatego że Biblia jest ewidentnie zbiorem różnych ksiąg, napisanych w różnych czasach, w różnych stylach, przez  różnych ludzi. Pochodzi całkowicie od człowieka. Została napisana przez ludzi i poskładana przez ludzi. Pewne księgi zostały włączone, a inne nie. Wszystkie decyzje redakcyjne podjęli jedni ludzie, by rządzić innymi ludźmi. Ten cel jest już nieaktualny - wszyscy, których dotyczył od dawna nie żyją i słuch po nich zaginął, a ich idee nie stosują się do nas tak samo, jak nasze niedowarzone idee nie będą się stosowały do tych, którzy będą żyli za 1000 lat. Wyobraźmy sobie nas usiłujących tym ludziom dyktować z naszego grajdoła ignorancji jak powinni działać w otaczającej ich rzeczywistości. I wyobraźmy sobie tę miażdżącą pogardę, jaką, całkiem słusznie, okazaliby takiemu pomysłowi.
Pat Condell
***
Czy się interpretuje Biblię jako literaturę, czy jako ostateczne słowo Boga, kimkolwiek by on był, chrześcijaństwo dało nam wizerunek śmierci i seksualności, wokół którego zbudowaliśmy naszą kulturę. Większość z nas w domu i na szyi zawiesza półnagiego nieżywego człowieka i przez całe życie traktuje to jako coś całkiem oczywistego.
Marilyn Manson
(odpowiedź na skargi wielu zdenerwowanych 
chrześcijańskich rodziców, 
że jego koncerty gloryfikują przemoc)
***
Takie wypowiedzi tylko demoralizują młode pokolenie. Niektóre dzieci po przeczytaniu ich i obejrzeniu archiwalnych materiałów biblijnych zaczynają nawet zadawać swoim katechetom impertynenckie pytania. Na przykład:
- Jeśli na początku nie było ,,zupełnie niczego", to skąd wytrzasnął się Bóg?
- Czy Bóg wiedział coś o dinozaurach, mamutach, tygrysach szablozębnych?
- Jak należy rozumieć motyw tęczy pośród tego, co Bóg stworzył i co Mu się podobało?
- Dlaczego wielu ludzi pracuje w ,,dniu świętym" zamiast ,,składać dziękczynienie"?
- Dlaczego w raju - miejscu doskonałym - dominującymi grzybami są trujące dla ludzi muchomory? 
- Co to znaczy ,,zdać sobie sprawę z bycia nagim" i dlaczego ta bezcenna wiedza zdobyta przez pierwszych ludzi tak wQRwia Boga?
itd. itp.

Oczywiście dopiero zdecydowane działania prewencyjne, takie jak zdrowe oπRdolenie gówniarza, nawtykanie mu po mordzie czy solidne napędzenie stracha piekłem mogą poprawić stan jego umysłu. Prostowanie małych cwaniaczków w duchu Ducha Świętego jest jednym z najwznioślejszych wyzwań stojących przed św. Kkorporacją w cudownym świecie, jej świecie.
---
  Alex R. 20 lipca 2015 23:20
...I od momentu zerwania jabłuszka, kobieta jest uważana za źródło wszelkiego zła :)))nie powinna mieć głosu i żadnych większych praw. Należy nią poniewierać i okładać pięściami przy każdej okazji..itd. itd:)Myślę, że usuwanie złogów umysłowych dzieciom z nauczania religii w szkołach, zabierze dużo czasu.Nigdy nie zrozumiem jak rodzice mogą taką krzywdę dzieciom robić...:( W.
***
 ARE YOU READY TO...
etc.
TASTE THIS APPLE?

P.S.
Ale qrde przede wszystkim...
 PODAJ DALEJ! 
                                                  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz