poniedziałek, 28 stycznia 2019

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3381

S3,14ESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁU3,14EJĄ
 ZADEPTAĆ ROZUM 

 (doktor Kkościoła) 

Ludzki rozum porywa wszystko dla siebie, 
nie pozostawiając niczego dla wiary.
św. Bernard

Oj tam, oj tam, wyluzuj Beniu, spójrz co wymyślił twój koleś po zabobonnym fachu...
|||||
|||
|
 
 (niemiecki ksiądz kat., prof. teologii;
czołowa postać protestanckiej reformacji) 

Wiara musi zadeptać wszystek rozum, rozsądek i zdolność pojmowania, a cokolwiek widzi, musi usunąć i pragnąć tylko Słowa Bożego.
Marcin Luter
***
To jest oczywista oczywistość, Herr Luter, a jedynie wredni wrogowie wiary powiedzieliby, że ten szlachetny zabieg jest potrzebny do tego tylko, żeby nie dało się zauważyć, jaką kupę (stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy)Rdolonych banialuków objawił nam Wszechmogący Stwórca wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych (zwłaszcza tych drugich). Niech dla zilustrowania tej tezy posłuży taki oto przykład z ważnej dziedziny wiedzy - biblijnej metalurgii marynistyczno-geometrycznej:
|||||
|||
|
 BIBLIA WARSZAWSKO-PRASKA 
 Stary Testament 
1 Ks. Królewska, rozdz. 7, w. 23
Odlał także z brązu tak zwane morze. Miało ono średnicy dziesięć łokci i było dokładnie okrągłe. Jego wysokość wynosiła pięć łokci, a sznur, którym zmierzono obwód, był długi na trzydzieści łokci.

Każdy, kto skończył co najmniej jedną klasę np. katolickiego gimnazjum (nie mówiąc o seminariach duchownych) powinien zauważyć, że wymiary tego odlewu wskazują, iż jedna z fundamentalnych stałych tego świata - π - jest w istocie okrąglutką (jak to ,,tak zwane morze") liczbą całkowitą 3, a nie jakąś pogańską, bezbożną, pogiętą niewymierną 3,14159.... Oczywiście ci, których rozum, rozsądek i zdolność pojmowania nie zostały jeszcze zadeptane drwią sobie złośliwie, ale co oni mogą wiedzieć w porównaniu z Najwyższym Geometrą i Jego Słowem. 
---
Oczywiście nie wolno powiedzieć złego słowa o Wszechwiedzącym Nieuku (ups!), żeby nie wywołać histerycznej reakcji tych, którym wszystek rozum, rozsądek i zdolność pojmowania zadeptano dawno, dawno temu. 

W taki oto sposób Kkraj intelektualnie depcze drepcze sobie w kółko oparte na tej doskonale okrągłej bożej liczbie (BTW, stosunek długości obwodu czaszki głęboko wierzącego do długości jej średnicy też wynosi dokładnie 3 - tak, jak objawił Pan). Ta święta liczba jest nawet częścią skrótu nazwy najpotężniejszej partii rządzącej wszech czasów, a to nie są żarty!
 

Mam wrażenie, że dzisiejsza wersja rzeczywistości lansowana przez wszelkich trumπsdokratów jest faktycznie oparta na tej biblijnej liczbie. Każdy fakt alternatywny jest wynikiem ,,pomnożenia" faktu przez ten boski współczynnik. Rzeczywistość rzeczywista też jest poddana takiej metafizycznej operacji i przekształcona w rzeczywistość alternatywną (np. jedziesz jako premier pancerną limuzyną 50 alternatywnych km na godzinę, twój kierowca-zawodowiec alternatywny w sytuacji krytycznej przyhamowuje, uderza w drzewo, nic groźnego się nie dzieje, tylko przód gabloty wygląda jak zgnieciona pod butem puszka, a ty lądujesz w szpitalu na ,,co najmniej" 7 dni, ale pracujesz tam pełną parą, bo odniosłaś poważne obrażenia, przy czym dzięki Bogu nic ci nie jest, dlatego nie możesz wrócić do domu wcześniej, ponieważ jesteś na obserwacji itd.). Ludzie, gdzie my qrwa żyjemy!? To tałatajstwo używa niby polskich słów, ale ni cholery nie można wydobyć sensu z całego przekazu, czyli tak, jak w przypadku ,,nauk" Kkorporacji: weźcie np. ,,wyjaśnienie" Trójcy (WTF) Świętej: 1 1 1 = 1 - toż to identyczny bełkot. Najogólniej rzecz biorąc RZECZYWISTOŚĆ x RELIGIA = RZECZYWISTOŚĆ ALTERNATYWNA. Nie chce być inaczej.

Niestety poważniejszy problem powstaje, gdy sytuacje wygenerowane z zastosowaniem ,,praw" rzeczywistości alternatywnej przenosi się masowo do świata rzeczywistego.  Wtedy naprawdę trzeba ciężko się naharować, żeby, już z użyciem ,,nieboskiej" liczby π = 3,14159...,  naprawić to wszystko, co fachowcy alternatywni sπRdolili. Tu niestety nie ma zmiłuj, bo prawdziwe prawa (ekonomii, fizyki, logiki...)  są twarde, bezkompromisowe, nieczułe na modlitwy i inne zaklęcia. Po prostu gdy się ich nie przestrzega, to walą na odlew po mordzie, czy się to komu podoba, czy nie. Jest przy tym bez znaczenia twoja pozycja społeczna, status finansowy, ranga w Kkorporacji czy innej sracji. Gdy w życiu upierasz się, żeby stosować objawione Słowem Bożym π = 3, to dostajesz od tego życia wπRdol i czasami nagrodę Darwina.  Właśnie doświadczamy skutków tego natchnionego eksperymentu. Za dwa albo 6 (nieeee!) lat πsdokracji może już nie będzie czego naprawiać, ani nawet zamiatać. Zostaniemy sπsani na straty.


PAN z wami - idiotami
 

 Niech im Euklides wybaczy 

ARE YOU READY TO...
SWAP REALITIES?
Grzech milczenia,
gdy protestować trzeba,
w tchórzy ludzi zmienia.
Ella Wheeler Wilcox
 PODAJ DALEJ! 
                                         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz