środa, 3 października 2018

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3264

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 W PREZENCIE DLA JEZUSA 

***

10 grudnia 2012
Wygrała w 1973 r. głośną i kontrowersyjną sprawę Roe v. Wade w Sądzie Najwyższym USA, który stosunkiem głosów 7:2 uznał prawo do aborcji za konstytucyjne prawo kobiety (na podst. 14.  poprawki do konstytucji).

Przemoc ze strony przeciwników aborcji była ciągłym problemem. W dniu 10 października 1985 ochrona w Sądzie Najwyższym została wzmocniona, po tym jak sędzia Blackmun otrzymał groźbę, że zostanie zabity; dzień wcześniej jeden z protestujących przeciwników aborcji zakłócił przebieg rozprawy. Każdy, kto kiedykolwiek był na sali rozpraw Sądu Najwyższego wie, że tam się nawet nie szepcze, nie mówiąc o przerywaniu pracy Sądu. W dniu 10 grudnia FBI opublikowało raport dotyczący terroryzmu, ale nie uwzględniał on danych o podkładaniu bomb pod kliniki aborcyjne, bo ponoć nie można było tych przypadków powiązać z jakimikolwiek grupami zorganizowanymi. Kliniki te były coraz częściej celami aktów wandalizmu, pogróżek o zabiciu personelu, telefonicznych gróźb o podkładaniu bomb i innych form zastraszania. W dzień Bożego Narodzenia w Penascola na Florydzie pod trzy kliniki  podłożono bomby, a w Nowy Rok 1986 w Waszyngtonie pod jedną. Terrorysta z Penascola, którego później aresztowano, powiedział, że jego akcje były bożonarodzeniowym prezentem dla Jezusa.
Sarah Weddington
(w swojej książce Kwestia wyboru)
---

Anonimowy  11 czerwca 2014 07:15 
Przyczyn podłości wyrządzanych ludzkości przez religiantów jest wiele. Egoistycznych, stadnych, ideologicznych, merkantylnych itp. Jednakże najpodlejsze są te inspirowane wyznaniem wiary. Od szaleństwa krzyża pozbawiającego cech ludzkich, po opętanie ideologią zbawienia odbierającą rozum.
Perfidii nadaje czynienie zła w imię ,,miłości do boga'', w jego imieniu i dla ,,zbawienia''. Pascal zauważył; ,,Ludzie nie popełniają zła tak bezgranicznie i ochoczo, jak wtedy, gdy czynią to pod wpływem religijnych przykazań''. 
A Nowak mawia; ,,Ryba psuje się od głowy - katolik od krzyża''
Artur Pocieszko.

***

W tej chwili w Stanach Zjednoczonych toczy się republikańsko-demokratyczna polityczna bitwa na noże o zainstalowanie-zablokowanie w  Sądzie Najwyższym trumpowskiego (mającego zdaje się kilka szkieletów w szafie) nominata, mega konserwatywnego i święt(oszkowat)ego sędziego sądu apelacyjnego, 53-letniego Bretta Kavanaugh. 

Otóż jeśli mimo wszystkich obiekcji i oskarżeń (dotyczących czasów szkoły średniej i studiów: o próbę gwałtu, inne ekscesy seksualne, pijaństwo na umór jako nieletniego; a obecnie o kłamanie pod przysięgą w czasie przesłuchania przed komisją senacką) wysuwanych pod jego adresem przez znajomych/kolegów zostanie on jednak głosami senatorów (republikanie mają większość) zatwierdzony, to konserwatyści uzyskają w Sądzie Najwyższym (stanowi go 9 mianowanych dożywotnio sędziów) przewagę głosów 5:4 i droga do obalenia m.in. historycznego wyroku w sprawie Roe v. Wade, o którym mowa powyżej, będzie wolna. I głównie o to w całym zamieszaniu chodzi.

Po 44 latach historia być może właśnie kończy zataczać kolejne (błędne) koło. Oto postęp alternatywny w pełnej krasie. Skąd my to znamy?
 ARE YOU READY TO...
JOIN THE TRIP?
 PODAJ DALEJ! 

                                                       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz