czwartek, 17 maja 2018

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3125

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 ZADAĆ TO PYTANIE!
 (ASAP) 
...publicznie i zażądać od tych po3,14Rdolonych świętojebliwych złamasów udzielenia jasnej, logicznej, jednoznacznej odpowiedzi, takiej, która utrzymałaby się np. w normalnie funkcjonującym sądzie. 

Sam Harris wie co mówi. Jego słowa sprzed lat potwierdzają się dziś w sytuacjach towarzyszących takim wydarzeniom, jak np. de facto uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela i przeniesienie do niej z Tel Awiwu ambasady USA. Dla chrześcijańsko-ewangelickiej części (25%) amerykańskiego społeczeństwa, stojącej murem za republikańskim Chwytaczem Cipy, jest to jeden ze znaków zapowiadających przepowiadane w Biblii drugie nadejście Chrystusa, Armagedon, wniebowzięcie wiernych itp. Nie mogą się wprost tego doczekać! Na inaugurację i poświęcenie nowej ambasady zaproszeni zostali przez administrację Trumpa do wygłoszenia kazań dwaj ewangeliccy pastorzy (tudzież religijni mega biznesmeni, przy których ten rodzimy z Torunia wygląda na jakiegoś żałosnego mini ciułacza). Ci teksańscy wiel(oj)ebni to Robert Jeffress (1955-) z Dallas, który w przeszłości m.in. stwierdził: ,,Nie dość, że religie, takie jak mormonizm, judaizm, hinduizm - nie dość, że odwodzą ludzi od prawdziwego Boga, to prowadzą też ludzi do piekła na wieczne oddzielenie od Boga. Piekło będzie wypełnione ludźmi, którzy odrzucili prawdę Chrystusa." i John Charles Hagee (1940-) z San Antonio, znany ze stwierdzenia, że ,,W istocie huragan Katrina był bożym wyrokiem na miasto Nowy Orlean." 

Nie ma to qrde jak religia. Czy można sobie wyobrazić bardziej mrożący krew w żyłach bulszit? Hm, poczekajmy na rozwój wypadków w tutejszej  Republice Parafialnej. W imię Boga Wszechmogącego i rozdziału kościoła od państwa.
 
Wiele osób uważa wiarę w koniec świata i ideę, że prawdopodobnie za życia obecnego pokolenia Jezus zstąpi z chmury i dokona zbawienia, za przekonanie skrajne, ale tak nie jest. 

22% Amerykanów twierdzi, że są pewni, iż Jezus powróci na ziemię sądzić żywych i umarłych gdzieś w przeciągu najbliższych 50 lat. Dalszych 22% uważa, że to prawdopodobnie nastąpi. Zatem mamy 44% wyborców, którzy są w zasadzie przekonani, że powróci jeszcze za ich życia. 

Czyli gdy się bliżej przyjrzeć takiemu przekonaniu i temu, co za nim stoi, to okazuje się, że jest ono całkowicie rozbieżne z planowaniem bezpiecznego rozwoju na przyszłość. Jest rozbieżne, jeśli chodzi o unikanie globalnego konfliktu, ponieważ w świetle tych proroctw, globalny konflikt jest w istocie zapowiedzią powrotu Jezusa. 

Nie jest przesadą twierdzenie, że istnieje znaczący odsetek amerykańskich wyborców, którzy, gdyby dzisiaj włączyli telewizor i zobaczyli grzyb atomowy nad Jerozolimą, to uznaliby, że niesie on coś dobrego... 

Wiara zabija dyskusję. Gdy ktoś mówi, że życie jest święte, że Bóg daje życie i że ludzie nie mogą tu się wtrącać, to kończy tym samym rozmowę. Nie można poglądu takiego kogoś kwestionować i traktować go tak, jak gdyby swoją etykę wywodził z ,,Iliady" czy ,,Odysei", a uważam, że powinniśmy móc tak postąpić. 

Gdy prezydent Stanów Zjednoczonych mówi: ,,Planuję mianować zdroworozsądkowych sędziów, którzy wiedzą, że nasze prawa wywodzą się od Boga.", to uważam, że ktoś z korpusu prasowego przy Białym Domu powinien wstać i zapytać: ,,Czym takie podejście różniłoby się od tego, że zamierza pan mianować zdroworozsądkowych sędziów, którzy wiedzą, iż nasze prawa wywodzą się od Zeusa?" Jest to wyraźnie impertynenckie pytanie, ale jednocześnie całkowicie sensowne.
Sam Harris

ARE YOU READY TO...

W imię Boga Wszechmogącego! My, Naród Polski, składając Bożej Opatrzności dziękczynienie za dar niepodległości, pomni naszych ponad tysiącletnich dziejów związanych z chrześcijaństwem, wdzięczni poprzednim pokoleniom za ich wytrwałą pracę, poświęcenie i ofiary dla Polski, zrzuciwszy jarzmo obcej przemocy i komunizmu, zobowiązani do zachowania i umocnienia niepodległego Państwa Polskiego, pragnąc Rzeczypospolitej silnej prawdą, uczciwością i sprawiedliwością, naszą wolność i odpowiedzialność za los współczesnych i przyszłych pokoleń Narodu wyrażamy na kartach tej Konstytucji, która jest najwyższym prawem dla Rzeczypospolitej.
Preambuła konstytucji
w projekcie ultrakatolickiej partii PiS

ASK SUCH A QUESTION?

Którego Qria Mać Boga Wszechmogącego?
?
Czy może
Rooga,
Kooxa,
Kope Tiatie Caca,
Pangoola,
Takhara
Chita,
Oguna,
Chalchiuhtlicua,
Freyra,
Arrernta
albo
(...)
 PODAJ DALEJ! 
                                                

2 komentarze:

  1. My, Naród Polski, składając Bożej Opatrzności dziękczynienie za dar dżumy, cholery, czarnej ospy, za błogosławioną Rzeź Pragi, za zabory, za utopione we krwi powstania, zsyłki na Sybir, hekatombę Wielkiej Wojny, za Wielki Kryzys, za dar najazdu hitlerowców i bolszewików, za miliony Polaków zamęczonych w obozach koncentracyjnych i zabitych w powstaniach w Warszawie, za dar stalinizmu i za błogosławione rządy psychopaty i szkodnika Kaczyńskiego z partią siusiu wraz z ePiSkopatem...
    To tak w skrócie - wielkie dzięki Królowej Polski i Królowi Polski i Wszechświata za to wspaniałe pasmo szczęścia i sukcesów...
    Ku chwale centrali - Watykanu.

    OdpowiedzUsuń