wtorek, 15 maja 2018

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3123

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 WIELKI NONSENS 
Zrozumieć religię, wiarę? Przecież w każdej dyskusji grają znaczonymi kartami. 

Weźmy np. Ruch na Rzecz Prawdy o Tragedii Smoleńskiej. Czyż nie przypomina on religii w pigułce? Mamy dogmat o zamachu; Mesjasza-Męczennika; stado wiernych i tępienie wszystkich, którzy są przeciwni wersji wydarzeń ich wiarą uświęconej. Nawet Marsjańska Komisja Ekspertów będzie wrogą agenturą, jeśli ustali coś sprzecznego z tym, co Wielki Mały Brat ogłosił już kilkanaście minut po katastrofie. Wycofanie się z tego po prostu nie wchodzi w grę. 

Jak w przypadku H. Forda i czarnego koloru jego samochodów, tak i TU każda stwierdzona na podstawie rzetelnego dochodzenia wersja wydarzeń zostanie przez ePiSkopat przyjęta, pod warunkiem jednak, że będzie zgodna z jego dogmatem. Amen.
Nie dbamy zbytnio o naszą wiarę, gdy się ona formuje, ale okazuje się, że jak ktoś próbuje nas jej pozbawić, to odkrywamy naszą ukrytą dla niej namiętność. Oczywiście to nie same idee są dla nas drogie, ale poczucie własnej wartości, które jest zagrożone.
James H. Robinson
***
Ludzie wolnej myśli to ci, którzy są skłonni używać rozumu bez uprzedzeń i bez obawy, że zrozumieją rzeczy kłócące się z ich zwyczajami, przywilejami czy wierzeniami. Ten stan umysłu nie jest powszechny, ale jest niezbędny dla poprawnego myślenia; gdy go nie ma, dyskusja staje się w najlepszym razie bezużyteczna. 
Lew Tołstoj
***
Proste bajki religijnych ludzi świata
zaczęły wyglądać jak
 historyjki opowiadane dzieciom. 
Francis Crick
---
Nie szanuję wiary chrześcijańskiej. 
Uważam, że jest idiotyczna.
Francis Crick
***
Jestem ateistą ... w ogóle nie rozumiem religii. Z pewnością obrażę wielu, gdy powiem, że uważam ją za wielki nonsens. 
Andy Rooney

ARE YOU READY TO...
UNDERSTAND RELIGION?
 PODAJ DALEJ! 
                                                   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz