piątek, 24 listopada 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2951

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 STRACH, ŚCIEK, STADO... 
tudzież turbo natchniony odlot, szaleństwo, paraliż społeczeństwa, sprzeczności, spec-podatek na Kkorporację. Mimo łudzących podobieństw do prawego i sprawiedliwego (oczywiście przez wielkie P i S) programu ,,naprawy" państwa, szyderczo zwanego dobrą zmianą, rzecz zasadniczo w czym innym. A może qrde jednak oba te obszary problemów są bliższe sobie niż nam się wydaje?
---
Człowiek tworzy bogów na swój obraz nie tylko pod względem formy, lecz także pod względem trybu życia.
Arystoteles
***
 
Gdy niezwykła gwałtowność szaleńczego wiatru smaga morskie wody, czyż dowodzący flotą admirał wraz ze swoimi potężnymi legionami nie pragnie pokoju z bogami zanosząc do nich wołanie, i czyż w panice modląc się nie prosi usilnie, by ustał wiatr i by powiała sprzyjająca bryza? Pomimo tego porywa go gwałtowny huragan i spycha na mielizny śmierci.
Lukrecjusz
---
Strach jest matką wszystkich bogów.
Lukrecjusz
***
Najbardziej niebezpiecznymi szaleńcami są ci stworzeni przez religię, a ... ludzie, których celem jest paraliżowanie społeczeństwa zawsze wiedzą jak ich od czasu do czasu skutecznie wykorzystać.
Denis Diderot
***
Religia jest wciąż przydatna w stadzie, bo jak nic innego pomaga w jego zdyscyplinowanym prowadzeniu się. Prymitywne ludzkie zwierzę jest beznadziejnie przesądne, a istnieją wszelkie biologiczne powody, dla których powinno takim być. Gdyby mu się odebrało jego chrześcijańskiego boga i świętych, to zaczęłoby wierzyć w coś innego...
H. P. Lovecraft
***
Wierzę w ludzi, wierzę w istoty ludzkie, wierzę w samochód, ale nie wierzę w coś, na co nie ma najmniejszego dowodu od tysiącleci. I zabawne jest to, że ludzie uważają psychoanalizę czy psychiatrię za szaleństwo, a ONI SAMI idą do KOŚCIOŁA... 
John Malkovich
***
Wiara jest wystarczająco skuteczna, by uodpornić ludzi przeciwko wszelkim apelom o współczucie, o przebaczenie, o przyzwoite ludzkie odruchy. Ona ich nawet uodparnia przeciwko strachowi, jeśli naprawdę wierzą, że śmierć męczeńska wyśle ich bezpośrednio do nieba.   
Richard Dawkins
***
Nie wierzę w Boga, bo nie wierzę w Babcię Gąskę.
Clarence Seward Darrow
***

Jacy bogowie istnieją, jacy bogowie kiedykolwiek istnieli, którzy nie wzięliby początku w ludzkiej wyobraźni?
Joseeph Campbell
---
Bóg jest metaforą tego, co wykracza poza wszelkie obszary intelektualnej myśli. Po prostu tyle.
Joseph Campbell
***
 
Bóg, że się tak wyrażę, jest ściekiem, do którego spływają wszelkie sprzeczności.
Georg Hegel
***
  
~ Udowodnij mi, że Bóg nie istnieje.
~~ Trudna sprawa, ale pokaż jak to się robi przez udowodnienie, że Zeus i Apollo nie istnieją, a ja zastosuję twoją metodę.
Pat Condell
***
ARE YOU READY TO...

Czasem myślę, że ci wojujący niewierzący powinni płacić podatek na Kościół katolicki, bo oni tak naprawdę żyją nieustanną negacją tego, czym jest Kościół i Pan Bóg.
Henryk Hoser

Opodatkować normalność i przyzwoitość
na rzecz 3,14Rdolonego zabobonu?
No nie, to już Qrwa nie jest zwykły odlot.
To jest odlot turbo natchniony
Duchem Śniętym!
WTF++

NEGATE
THEIR HOLY BULLSHIT...
AND
PAY TAX ON IT, TOO?
 PODAJ DALEJ! 
                                               

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz