środa, 22 listopada 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2949

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 KTO SIĘ PORZYGAŁ? 
Dwa słowa o (moralnym) prawie takich jak ja osób do wyrażania opinii o religii, jej dogmatach,  instytucjach (włącznie z tym idiotycznym komitetem ,,naukowym", który PAN hoduje w swoim łonie),
funkcjonariuszach, praktykach i trzodzie. Skąd to prawo mamy? No cóż, po pierwsze mieszkamy w wolnym kraju, w którym obowiązuje (raczkuje, potyka się?) wolność słowa (w odróżnieniu od tyranii Słowa). Po drugie, będąc podatnikami nabyliśmy je sobie za tę część podatku, która sponsoruje religijną hucpę. Takie postawienie sprawy jest fair. Każdy ma prawo do krytykowania, ośmieszania i co tam jeszcze, powiedzmy narodowej drużyny piłki kopanej, państwowej służby zdrowia, oświaty, kultury itp., ponieważ wszyscy robią na to zrzutkę. Gdyby np. dyrektor państwowego szpitala zamiast kupić tomograf, kupił sobie służbowego maybacha i do tego korzystał z niego prywatnie, to nie miałby życia. I słusznie. Dlaczego więc całkowicie bezproduktywna Kkorporacja miałaby być traktowana inaczej? Przecież ona pasożytuje na wszystkich pracujących, bez względu na ustrój społeczny!
I powiem więcej - właśnie dlatego jej agenci nie mają prawa zabierać publicznie głosu w sprawach społeczno-politycznych itp., a jeśli już, to na pewno to prawo jest mniejsze niż moje do zabierania głosu w kwestii ich poczynań.

Niestety zbyt często osoby nie mające związków z religią (umownie ateiści), podporządkowując się szemranej konwencji, odruchowo taktownie, kulturalnie (potulnie?) zamykają usta, gdy jakiś reprezentant religii, zwłaszcza agresywnej rasy Kkato, twierdzi, że nie mają one prawa zabierać głosu na tematy, o których nic nie wiedzą, bo ,,nie wierzą". Cóż, nie wierzą, bo myślą. I niestety wywalają kasę na to, by swoje debilne zabobony mogli praktykować niemyślący, tj. wierzący, czyli uzależnieni od metafizycznego haju,
który wiedzie do kolejnego zaboru kraju.
Oto właściwy podział administracyjny.
W świetle powyższego proponuję, by nasz PAN wy3,14Rdolił na zbity pysk tzw. Komitet Nauk Teologicznych, a na jego miejsce powołał Komitet Nauk Astrologicznych i Alchemicznych. Zdecydowanie wolę jako podatnik sponsorować taki rodzaj działalności ,,naukowej". A może też udałoby się wykroić z budżetu państwa trochę kasy na sfinansowanie rytuałów licznych wyznań alkoholicjańskich, których intoksykatoria św. (odpowiedniki mszy) są niezwykle kosztowne, jako że artykuły ich wiary nakazują przyjęcie podczas promillenicji (odpowiednik komunii) minimum 1/2 litra (święconego C2H5OH) na łeb, w przeciwnym razie odlot nie następuje, a tym samym chlejący wierzący łaski otępiającej nie dostępuje. Żadna religia nie powinna być pozostawiona samej sobie, bo pielęgnowanie wiary w byty alternatywne to wielka rzecz w życiu społeczeństwa. Na tym przecież opiera się postęp... alternatywny.

Kto jest za? Kto jest przeciw? Kto się wstrzymał? Kto się porzygał?
---
 
Ten świat byłby najlepszym ze wszystkich możliwych światów, gdyby nie było w nim religii. 
John Adams
ARE YOU READY TO...

 
EXPRESS
YOUR OPINION?
 PODAJ DALEJ! 
                                              

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz