poniedziałek, 13 listopada 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2940

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 5 DEBILIZMÓW POLSKICH 
 
WTF?!
DEBILIZM 1. Zakaz handlu w niedzielę. Czyżby? Stawianie sprawy w tak ogólny sposób jest manipulacją ,,durnym narodem" i praniem jego mózgu, bo chodzi przecież o zakaz handlu w niedzielę przede wszystkim w znienawidzonych, obcych nam super, hiper, mega itp. marketach. Ich personel (tudzież klienci) musi bowiem spędzić ,,dzień święty po bożemu z rodziną". Z drugiej natomiast strony w tym samym świętym dniu handel idzie pełną parą w sklepikach osiedlowych, restauracjach, kawiarniach, lodziarniach, piwiarniach, stacjach benzynowych, kościołach, kioskach, barach. Pracują też na maksa, kina, teatry, opery, filharmonie, szkoły i uczelnie (kursy zaoczne), hotele, ośrodki sportu, szpitale, apteki, stacje pogotowia ratunkowego, koleje, linie lotnicze, transport miejski (metro, tramwaje, autobusy, taksówki), energetyka, gazownictwo, ciepłownictwo, policja, wojsko, służby utrzymania dróg, domy pomocy i co tam jeszcze. Personel tych instytucji, placówek i służb prawdopodobnie liczy miliony osób i w znacznej większości stanowią go katolicy, którzy przecież nie spędzają tego świętego dnia z rodziną jak Pan Bóg nakazał w trzecim: Pamiętaj abyś dzień święty święcił! O ile mi wiadomo nie przewidział On też żadnych wyjątków (interpretacja spindoktorów teologii nie ma tu żadnego znaczenia). Mimo tego owo przykazanie jest systematycznie łamane na ogromną skalę, równą skali hipokryzji Jego wyznawców i instytucji, która ich prowadzi... na manowce.
DEBILIZM 2. My chcemy Boga!
DEBILIZM 3. Z okazji obchodów Święta Niepodległości prezydent RP zwyczajowo  zaprosił oficjalnie byłych prezydentów i premierów do wzięcia udziału w tych obchodach. Z zaproszenia skorzystał m.in. były premier, a obecny przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Z tego względu oskarżono go o prowadzenie brudnych gierek politycznych (wbijanie jakichś klinów czy coś). Pojawiły się kosmiczne teorie spiskowe. Polały się pomyje. Olaboga, facet bezczelnie przyjął zaproszenie i przyjechał na imprezę!

DEBILIZM 4. W sobotę rano leciało niepodległościowe ,,Śniadanie w Trójce". Zaproszeni goście opowiadali podniosłym tonem, jakim to wspaniałym świętem jest 11/11. Mówili o miłości ojczyzny, honorze, patriotyzmie (nawet takim, który przejawia się w kupowaniu polskich towarów) i wielu innych pokrewnych kwestiach, ale nikt - NIKT! - w ciągu tej prawie godziny nawet się nie zająknął o wierze w Boga, Jezusa Chrystusa, dziejowej roli kościoła itp., a przecież byli też w studiu ,,głęboko wierzący i praktykujący". Aż nadto wyraźnie było widać, jak bardzo mocno Kkit jest obecny w ich życiu i świadomości.
 
Powtarzam to jeszcze raz –
że nie ma Polski bez Kościoła.
Jarosław Kaczyński

DEBILIZM 5. Kwiat patriotów-pisdokratów polskich pod wodzą Naczelnika Narodu przeniósł się do Krakowa na czas obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Ci miłujący wszystko co narodowe, prawdziwie polskie, biało-czerwone itp. urządzili sobie bardzo prawdziwie polską, biało-czerwoną imprezę w 5-gwiazdkowym hotelu Sheraton Grand, należącym do globalnej sieci Starwood Hotels and Resorts, właścicielem której jest amerykański Marriott International (bez kropli prawdziwie polskiej biało-czerwonej krwi). Najwyraźniej w grodzie Kraka-prawdziwego-Polaka nie udało się znaleźć niczego bardziej stosownego na tę podniosłą uroczystość.
 
(głupota i hipokryzja)

ARE YOU READY TO...
SEE BEYOND IT?
 PODAJ DALEJ! 
                                                   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz