wtorek, 24 października 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2920

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 PRZELANE MEGA SZAMBO 
Cytowane poniżej indywidua - Stanosz, Harris, Feynman, Buñuel, Joshi, Boorstin, Bellamy - ze względu na swój negatywny stosunek do spraw najświętszych, który można by nawet nazwać ateizmem, mają zagwarantowany (i bardzo dobrze!) wieczny pobyt w piekle. Tam ich miejsce obok zbrodniarzy, m.in. Stalina, Mao i Kim Ir Sena. Do nieba mają po śmierci wstęp tylko tacy wspaniali ludzie, jak np. Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Wesołowski, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Antoni Pacyfik Dydycz, Jego Ekscelencja Honorowy Obywatel Warszawy Kawaler Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski Ksiądz Biskup Henryk Hoser, Czcigodny Ojciec Dyrektor Doktor Tadeusz Rydzyk czy Wielce Szanowna Pani Profesor Krystyna Pawłowicz. Szlachetności, kalibru i klasy tych osób nie sposób przecenić. Ich niewypowiedziany, prawdziwie katolicki szacunek dla bliźniego, bez względu na jego płeć, orientację seksualną, światopogląd, wyznawaną wiarę lub jej brak, a także ogrom miłości okazywanej mu na każdym kroku przelałyby... najgłębsze szambo (wszech)świata. 
---
Twierdzenie, że ateista i teista są w tej samej sytuacji, skoro żaden z nich nie potrafi dowieść swojej tezy, dość często bywa wypowiadane. Pomijając przypadki, w których wygłasza się je w złej wierze, licząc na ignorancję słuchaczy, fakt, iż wielu ludzi wyraża takie przekonanie, można wytłumaczyć jedynie lukami w ich wiedzy.

Trudno się temu dziwić w kraju, w którym ze szkoły średniej nikt nie wynosi znajomości elementarnej logiki ani podstaw teorii wiedzy, a i w szkołach wyższych dyscypliny te są albo nieobecne, albo traktowane bardzo marginesowo, wręcz ,,po macoszemu". Wyobrażam sobie, że praktykowany u nas model edukacji - przeładowanej wiadomościami szczegółowymi, a pozbawionej wszelkich wskazówek co do tego, jak odróżniać twierdzenia zasadne od bezpodstawnych - wymyśliłyby dla ludzi demony, gdyby istniały i pragnęły władać naszymi umysłami. 


Agnostycyzm w kwestiach religii deklarują na ogół ateiści, którzy nie chcą być traktowani przez teistów z nieprzejednaną wrogością. Przedstawiając się jako agnostycy są wprawdzie bardziej narażeni na natrętną perswazję i agitację, ale nie grozi im ostracyzm i rozmaite jego przykre konsekwencje życiowe, w tym przeszkody w karierze zawodowej, które w społeczeństwach takich jak nasze często spotykają otwartych ateistów.
Barbara Stanosz
***
Ateizm nie jest filozofią; nie jest nawet poglądem na świat; jest po prostu przyznaniem rzeczy oczywistych. Właściwie ,,ateizm" jest terminem, który nawet nie powinien istnieć. Nikt nie potrzebował nigdy przedstawiać się jako ,,nie-astrolog" czy ,,nie-alchemik". Nie mamy specjalnych słów na określenie ludzi, którzy wątpią, że Elvis wciąż żyje, czy że przybysze z kosmosu przebyli galaktykę po to, by molestować farmerów i ich bydło. Ateizm jest tym, o czym rozsądni ludzie napomykają w obliczu nieuzasadnionych twierdzeń religijnych. Ateista jest osobą, która wierzy, że 260 milionów Amerykanów (87% populacji) utrzymujących, że ,,nigdy nie wątpiło w istnienie Boga" powinno czuć się zobowiązanymi do przedstawienia dowodu na jego istnienie, i w istocie na jego dobrotliwość, biorąc po uwagę nieustanną zagładę niewinnych istnień ludzkich, której świadkami jesteśmy każdego dnia na świecie. Ateista jest osobą, która jest przekonana, że zamordowanie jednej małej dziewczynki - raz na milion lat - stawia pod znakiem zapytania ideę jakiegoś dobrotliwego Boga.
Sam Harris
***
Ateistę. Agnostyk byłby próbą wykręcenia się, wywołania wrażenia, że jestem bardziej miły w tej kwestii niż faktycznie ma to miejsce.
Richard Feynman
(odp. na pyt. czy uważa siebie za ateistę czy agnostyka)
***
 
Dzięki Bogu jestem ateistą.
Luis Buñuel
***
Ateista, agnostyk czy zwolennik sekularyzmu (...) wszyscy oni powinni bronić przed wkraczaniem religii w obszary, gdzie nie ma dla niej miejsca, zwłaszcza przed kontrolowaniem edukacji przez władze religijne. Próby zakazania nauczania ewolucji czy innych teorii naukowych - echo, dalekie wprawdzie, ale mimo wszystko echo tyranii średniowiecznego kościoła i jego wrogości wobec wiedzy - są zagrożeniem wolności badań naukowych i powinny być energicznie zwalczane.
Sunand Trymabak Joshi
***
Zauważyłem, że świat cierpiał o wiele mniej z powodu niewiedzy niż z powodu udawanej wiedzy. To nie sceptycy czy badacze, a fanatycy i ideolodzy zagrażają przyzwoitości i postępowi. Żaden agnostyk nigdy nikogo nie spalił na stosie ani nie torturował poganina, heretyka czy niewierzącego.
Daniel Boorstin
***

Bycie ateistą oznacza zdawanie sobie sprawy, że gdy umieramy, to naprawdę jest koniec. Musimy maksymalnie wykorzystać to, co mamy tutaj i wywrzeć możliwie jak największy wpływ. Uważam, że żyjemy dzięki wpływowi jaki wywieramy, czy miałby on polegać na posiadaniu dziecka, czy tworzeniu muzyki. 
Matt  Bellamy

ARE YOU READY TO...
JOIN THEM?
 PODAJ DALEJ! 

                                               

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz