poniedziałek, 16 października 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2912

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ

W (za)Duchu Świętym...
 WIARA CZYNI DURNIÓW 
|||||
|||
|
 BIBLIA TYSIĄCLECIA
 Nowy Testament 

Ew. wg św. Jana, rozdz. 11
[...] Kiedy Jezus tam przybył, zastał Łazarza już od czterech dni spoczywającego w grobie. [...] Rzekł do niej Jezus: «Brat twój zmartwychwstanie».[...] Jezus rzekł: «Usuńcie kamień!» Siostra zmarłego, Marta, rzekła do Niego: «Panie, już cuchnie. Leży bowiem od czterech dni w grobie».[...] Jezus zawołał donośnym głosem: «Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!» I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była zawinięta chustą. Rzekł do nich Jezus: «Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić!».
Pobudka!
POWINIEN W TO WIERZYĆ KAŻDY BEZ WYJĄTKU KATOLIK. W tej liczbie zobowiązane do RACJONALNEGO, raczej niż natchnionego (za)Duchem Świętym i bezstronnego światopoglądowo postępowania osoby publiczne, takie jak prezydent, premier, wicepremierzy, marszałek Sejmu, posłowie, jak również wielu ministrów i urzędników najwyższego szczebla; także wielu pracowników nauki, nauczycieli, lekarzy, inżynierów itd. Czy umysł jest w stanie funkcjonować normalnie w obliczu tak jaskrawej sprzeczności? Co gorsza, takie osoby najczęściej podają tę i podobne ,,prawdy objawione" (tj. Słowo WTF!? Boże) do wierzenia swoim dzieciom!

A wszystko to ma miejsce w dobie m.in. zaawansowanego badania wszechświata i turystyki kosmicznej; fizyki kwantowej, Wielkiego Zderzacza Hadronów i bozonu Higgsa, fal grawitacyjnych; rezonansu magnetycznego w medycynie i skomplikowanych przeszczepów (wątroby czy całej twarzy) i innych zabiegów (korekty wadliwego kodu genetycznego na poziomie embrionalnym); wyrafinowanej techniki cyfrowej i internetu. TAKI STAN RZECZY TO PO PROSTU INTELEKTUALNA CZARNA ROZPACZ!

WIELKI ZDERZACZ ANDRONÓW
(przykł. turystyki 
tragikosmicznej)
wersja dla dzieci
A może wiele z wymienionych powyżej osób, mimo swojego głośno i często na pokaz deklarowanego katolicyzmu, w TAKIE akurat historie nie wierzy (bo to qrde zwykły obciach), a wierzy... hmm... tylko ogólnie, bla, bla, bla metaforycznie i ludowo-balladowo, bo w narodzie, wsi, rodzinie ,,zawsze się wierzyło". I cholera ten proboszcz, biskup, kardynał, mega święty papież (największy ze Słowian)... no wicie, rozumicie... I bez tych ciepłych barchanowych gaci wiary jakoś nie tego... no i jeszcze do tego trza by samodzielnie myśleć, kwestionować, może wątpić, szukać jakichś dowodów... nie, nie, to za dużo... już we łbie się miesza...

Jeśli tak, to ci farbowani katolicy są po prostu intelektualnymi bankrutami (pomijam tu teologiczne bankructwo) i zwykłymi hipokrytami. ROZPACZ JEST TYM CZARNIEJSZA!!!
 
***
 
Najbardziej powszechnym ze wszystkich szaleństw jest żarliwa wiara w to, co ewidentnie nie jest prawdziwe. Jest to główne zajęcie rodzaju ludzkiego.
H. L. Mencken

ARE YOU READY
TO...
"FLY"
IN HEAVEN
OR...
 
FLY
IN THE SKY?
 PODAJ DALEJ! 
                                              

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz