wtorek, 15 sierpnia 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2850

 OCZEKUJĘ SZACUNKU 
 DLA MOJEJ WIARY 
Można wierzyć we wszystko: w zielone smoki i w Światowida. Problem polega na tym, by ci, którzy w coś wierzą, nie traktowali swojej wiary jak wiedzy, a zwłaszcza by nie legitymizowali nią działań ograniczających wolność, wiarę i wiedzę innych.
Magdalena Środa
***
W kategoriach psychologicznych fanatyka można zdefiniować jako człowieka, który świadomie kompensuje z zapasem skrywane wątpliwości.
Aldous Leonard Huxley
***
W walce o prawo do swobody wypowiedzi dla Dody wcale nie chodzi o wolność ani o liberalne prawo do swobody opinii, lecz o to, by zbudować świat, w którym na religię, wiarę, wartości wieczne będzie można pluć bezkarnie.
Tomasz P. Terlikowski
***
Spokojnie, nie ma obawy - religii, wierze, a zwłaszcza wartościom ,,wiecznym" nie zagraża nawet najmniejsza kropla śliny z żadnych plugawych ust. Miłościwie nam panująca KkGB z pewnością do tego nie dopuści, bo zawsze zdąży wypalić z wielkokalibrowego art. 196 k.k., by z dużym zapasem skompensować wszelkie skrywane wątpliwości. 

A z religijną wiecznością jak wiadomo nie warto zadzierać. Przekonali się o tym na własnej doczesnej skórze Sokrates, Hypatia, Giordano Bruno, Étienne Dolet, Kazimierz Łyszczyński, tudzież niezliczone rzesze bezimiennych, niewinnych ofiar skazanych na tortury i zamordowanych za obrazę wytworów chorej wyobraźni swoich niezwykle pobożnych oprawców.
---
Moja wiara natomiast nie dotyczy zielonych smoków czy Światowida, a wszelakich wielebnych pasożyto-oszustów z rozmaitych korporacji rozpylających zabobony.

 C R E D O 

Jestem człowiekiem wiary, wielkiej wiary. Niezachwianie wierzę, że

- religia jest spiskiem przeciwko rozumowi, prawdzie i postępowi ludzkości;

- ,,święte księgi" są oparte na wymysłach i kłamstwach;
 
- kler to zorganizowana groźna grupa przestępcza. 


Powyższe artykuły oczywiście nie wymagają dowodów (chociaż nietrudno je podać), bo dotyczą WIARY i jestem przekonany, iż będą traktowane z należytym szacunkiem, zwłaszcza że oprócz mnie wierzą w nie równie głęboko setki milionów ludzi na całym świecie.

ARE YOU READY TO...
BELIEVE, TOO?

 PODAJ DALEJ! 
                                              

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz