piątek, 11 sierpnia 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2846

 Ta 3,14Rdolona logika! 

zabobon Zabobony to wiara w to, że jakieś rzeczy, znaki lub specjalne praktyki sprowadzą na ludzi nieszczęście lub ustrzegą ich przed nim. Słowo używane z dezaprobatą. Ciemny naród ma takie zabobony... Wokół nędza, ciemnota, zabobony... Także to, co jest przedmiotem tej wiary. Mówił, że jest nowoczesny i nie wierzy w zabobony... Wielu ludzi przypłaciło życiem swą wiarę w zabobon, że jeśli zostało się pokąsanym przez wściekłego psa, trzeba to zwierzę zgładzić, a pokąsanemu już wtedy nic nie grozi. 

zabobonny Ktoś, kto jest zabobonny, kieruje się zabobonami i wierzy w nie. Słowo używane z dezaprobatą. Do niedawna nietoperze, nazywane ,,ptakami czarownic", były bezlitośnie tępione przez zabobonnych mieszkańców wiosek w zachodniej Europie. Także o czyichś uczuciach i przekonaniach. Poczuła zabobonną trwogę, jak wiejska baba, przed zauroczeniem nieżyczliwych oczu... Był otoczony już nie tylko szacunkiem, ale wręcz zabobonną czcią. [,,Inny słownik języka polskiego PWN", Warszawa 2000]
***
 (niemiecki ksiądz kat., prof. teologii, 
  czołowa postać protestanckiej reformacji)  
Rozum jest największym wrogiem wiary; nigdy nie przychodzi w sukurs sprawom duchowym, ale - częściej niż nie - walczy ze Słowem Bożym, traktując z lekceważeniem wszystko, co emanuje z Boga.
Marcin Luter
***

 (biskup, teolog, doktor i ojciec Kkościoła) 

Wszystkie choroby chrześcijan należy przypisać demonom; nękają one głównie świeżo ochrzczonych chrześcijan, zaiste, nawet niewinne nowo narodzone niemowlęta!
św. Augustyn
***

Choroba to jest konsekwencja grzechu pierworodnego.
Tadeusz Rydzyk
***
Akurat ci chrześcijanie...
|||||
|||
|
 WE ARE CHRISTIANS! 
i miliony im podobnych
są na szczęście okazami zdrowia. 
Wiara jest bezpieczna.
Uff!

***

Naszą niewiedzą jest Bóg; 
to co wiemy jest nauką.
Robert G. Ingersoll 
***
Nastawienie umysłowe naszych zdominowanych przez księży przodków jest zdumiewające. Byli oni niczym dzieci w rękach pozbawionych skrupułów nauczycieli. Podczas czytania starych kronik trudno nie być zaszokowanym sprzecznością wynikającą z zestawienia teorii z praktyką. 
Llewelyn Powys
***
Chciałbym, żeby ludzie byli sceptyczni, krytyczni i używali naukowego rozumowania do samodzielnego rozwiązywania problemów, i żeby nigdy nie przyjmowali niczego na wiarę, przez objawienie czy na mocy tradycji. By wierzyli we wszystko tylko na podstawie dowodów (...); gdyby tak się stało, to religia i zabobon słabłyby coraz bardziej, aż całkowicie by zaniknęły, a światu wyszłoby to tylko na dobre.
Richard Dawkins
***
Religia jest kulą, a tylko kalecy potrzebują kul.
Madalyn Murray O'Hair
P.S.
Dzięki niech będą Panu Bogu Wszechmogącemu za wszystkich zdrowych. Cóż byśmy bez nich uczynili, próbując np. bezradnie rozwikłać sprawę lotniczego mglistego, helowo-turbograwitacyjno-bombowego zamachu na Prezydenta Tysiąclecia. Tylko im jest dana rzadka zdolność niekonwencjonalnego stawiania rzeczywistości na głowie i, dzięki głębokiej wierze w niemożliwe, generowania na zawołanie druzgocących rozum kontrafaktów. Wszyscy ci, którzy próbują stawiać rzeczywistość na nogi to mordy zdradzieckie; chorzy wrogowie i swołocz najgorszego sortu, która bluźni, sugerując, że skoro Pan tak chciał, to szukanie sprawców jest bez sensu, bo kimkolwiek są, to 7 lat temu byli tylko narzędziami w Najświętszych Rękach Najwyższego Sprawcy Wszystkiego. Ach, gdyby nie ten grzech 3,14Rworodny. No i znowu ta 3,14Rdolona logika!

ARE YOU READY TO...


FLY TOO?
 PODAJ DALEJ! 
                                                

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz