czwartek, 27 lipca 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2831

 TEOLOGICZNY OBŁĘD 
Bóg jest cofającą się wciąż enklawą niewiedzy naukowej, która staje się coraz mniejsza.
Neil deGrasse Tyson
***
Wyjaśnianie nieznanego przez znane jest procesem logicznym; wyjaśnianie znanego przez nieznane jest postacią teologicznego obłędu.
David Brooks
ARE YOU READY TO...

TRYPER PO KILE
Przywrócenie religii szkole będzie istotnym etapem w rugowaniu pozostałości narzuconego systemu komunistycznego (...), a obecność prefekta w gronie nauczycielskim może korzystnie oddziaływać na klimat moralny w szkole.
Wiesław Chrzanowski

Innymi słowy, zarażenie kogoś rzeżączką po syfilisie i nadzieja, że wprowadzenie gonokoka do organizmu ofiary może korzystnie wpłynie na jej życie płciowe.

 Wizja Pana ś.p. Marszałka Sejmu
jest na najlepszej drodze,
by się spełnić...
 
Szkoły niecierpliwie wypatrują
INSEKTÓW PREFEKTÓW
Ponadto wszyscy
żegnamy republikę,
a
witamy monarchię!
Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.
Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.
Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!
– W naszych sercach – Króluj nam Chryste!
– W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!
– W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!
W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!
W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!
W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam Chryste!
W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!
W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!
...
itd. itp.

Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa. 

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

 PiSdokracja górą! 
SPREAD THIS INFECTION
OR...
Należy pozostawić sprawę religii domowej kapliczce, kościołowi i szkołom prywatnym, finansowanym w całości z prywatnych dotacji. Należy na zawsze utrzymać rozdział kościoła od państwa. 
Ulysses S. Grant
***
Mogę żyć z wątpliwościami, niepewnością i niewiedzą. Wydaje mi się, że jest ciekawiej żyć nie wiedząc, niż znać odpowiedzi, które mogą być błędne. Mam przybliżone odpowiedzi i wiarygodne przekonania o rozmaitym stopniu pewności o rozmaitych rzeczach, ale nie jestem niczego pewien w stu procentach, a o wielu rzeczach nie mam w ogóle pojęcia; np. takich jak to, czy ma sens pytanie, dlaczego tu jesteśmy, i co takie pytanie może znaczyć. Mogę o tym trochę podumać, ale gdy nie uda mi się niczego wykoncypować, przechodzę do czegoś innego. Ale nie muszę znać odpowiedzi. Nie boję się niewiedzy czy bycia zagubionym w tajemniczym bezcelowym wszechświecie, bo na tym to wszystko, o ile mi wiadomo, prawdopodobnie właśnie polega. Wcale mnie to nie przeraża.
Richard Feynman
***
Największym wrogiem wiedzy nie jest niewiedza, 
lecz złudzenie wiedzy.
Stephen Hawking

COMBAT IT?
 PODAJ DALEJ! 
                                               

1 komentarz:

  1. Co do tych dwóch chorób wenerycznych to moje odczucia są jednak inne - realny socjalizm i zwierzchność Moskwy były dla mnie tylko jak rzeżączka w porównaniu z zafundowaną nam przez JP2 władzą kleru katolickiego odczuwaną jako ciężki syfilis. Nie jestem przekonany - czy uleczalny.

    OdpowiedzUsuń