wtorek, 18 lipca 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2822

RELIGIA
czyli 
 KARAWANA IDIOTYZMÓW 
Religia ciągnie ludzi wstecz, idzie pod prąd nauki i postępu. Religia przytłacza ludzi strachem przed tym, co nadprzyrodzone. Zabrania ludziom śmiechu i nigdy nie pozwala im dokonywać własnego wyboru.  
Taslima Nasrin
***
Nie jestem osobą religijną. Uważam, że religia jest najgłupszą rzeczą pod słońcem. Jestem ateistą, ale ateizm nie ma wzięcia.
Kerry King
***
[...] Całkiem szczerze mówiąc, fakt, że religia wszędzie doświadcza tak mało zniewagi w porównaniu z tym, na co zasługuje mogę przypisać tylko niewiarygodnej tolerancji, powściągliwości i po prostu dobremu wychowaniu ateistów i zwolenników sekularyzmu. 

Zatem jeśli jesteście osobami religijnymi i myślicie o domaganiu się większego szacunku dla swoich przekonań, to spróbujcie proszę pamiętać, że wam i waszej religii okazuje się znacznie więcej szacunku, niż na to kiedykolwiek zasługiwaliście.
 

Wasza wiara to farsa! Wasz Bóg to farsa! Jest on tak absurdalny, że nawet wprawia w zażenowanie osoby, które w niego nie wierzą. A on i wy niczego jeszcze nie dowiedliście. Jak dotąd żaden dowód się nie pojawił i jest mało prawdopodobne, że się pojawi, co wszyscy doskonale wiemy, więc szacunek jest wykluczony. Możecie najwyżej liczyć na niedowierzanie z domieszką rozbawienia, ale tylko w dobre dni...
Pat Condell
***

Jestem całkowicie przekonany, że głównym źródłem nienawiści na świecie jest religia, zwłaszcza zinstytucjonalizowana religia... całkowicie przekonany. Uważam też, że powinno się ją traktować drwiąco, z nienawiścią i pogardą... I przyznaję sobie do tego prawo.
Christopher Hitchens
***
Uważam, że religia jest powodującą najgłębsze podziały i najbardziej niebezpieczną ideologią kiedykolwiek przez nas stworzoną. Co więcej, jest ona jedyną ideologią, którą systematycznie chroni się przed krytyką, zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzna. Można faktycznie krytykować poglądy osób na każdy temat, jednak krytyka ich poglądów na temat Boga pozostaje w sferze tabu. Uważam też, że płacimy nadzwyczajną cenę za utrzymywanie takiego stanu rzeczy.
Sam Harris
***
Religia jest wciąż przydatna w stadzie, bo jak nic innego pomaga w jego zdyscyplinowanym prowadzeniu się. Prymitywne ludzkie zwierzę jest beznadziejnie przesądne, a istnieją wszelkie biologiczne powody, dla których powinno takim być. Gdyby mu się odebrało jego chrześcijańskiego boga i świętych, to zaczęłoby wierzyć w coś innego...
H. P. Lovecraft
***
Religia prawdopodobnie jest drugim, po seksie, najstarszym źródłem zasobów, jakie ludzie mają do dyspozycji, gdy chcą poczuć odlot.  
Susan Sontag
***

Religia naucza niebezpiecznej bzdury, 
że śmierć to nie koniec. 
Richard Dawkins
***

W kwestii religii szczególnie wydaje się, że nadszedł czas, gdy obowiązkiem wszystkich tych, którzy będąc kwalifikowanymi z punktu widzenia wiedzy i po dojrzałym namyśle przekonani, że bieżące opinie są nie tylko fałszywe, ale też szkodliwe, jest uczynienie swojego sprzeciwu publicznym.
John Stuart Mill
***
Cóż, w religii (jak w każdym irracjonalnym systemie prania mózgu opartym na ,,prawdach" z dupy) idiotyzm goni idiotyzm - mamy tu ołtarze i lichtarze, puszki i kielichy, krzyże i konfesjonały, laski i pierścienie, tace i mace, kadzenie i zawodzenie, klękanie i padanie (na twarz), kanibalizm i wampiryzm, obrzezanie i bierzmowanie, złote rybki i magiczne grzybki, święte księgi i cuda, hołdy i klątwy, bitwy i modlitwy, turbany i kirpany, zbiorową hipnozę i histerię, rytualny ubój bydła i rozumu, władzę i kasę... Czy czegoś może brakuje?
Nic dziwnego więc, że 3,14Rdolony ateizm nie ma wzięcia, skoro jego wyznawcy (w końcu qrde też jest religią... jak łysina fryzurą) nie wierzą na przykład w cudowną moc sprawczą naszego Pana, Króla (na razie tylko) Wszechświata, Jezusa Chrystusa Magika Cudotwórcy i robią sobie z niej jaja. Trzeba być kompletnie porąbanym debilem, żeby nie uwierzyć w to, co pokazują znakomite zdjęcia sprzed 2000 lat, znalezione na starożytnych pendrajwach w 2 różnych jaskiniach pustyni Bliskiego Wschodu! Autentyczność prezentowanych poniżej wizerunków potwierdzili liczni - natchnieni bitową mocą Ducha Świętego - eksperci w dziedzinie dogmatycznej cyfrowej techniki fotograficznej.
|||||
|||
|

I dlatego właśnie my -
właściwie poczęte,
prawdziwe narodowe dziewczynki
i właściwie poczęci,
prawdziwi narodowi chłopcy...
|||||
|||
|
ARE YOU READY TO...
LOVE JESUS TOO?
 PODAJ DALEJ! 
                                                  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz