czwartek, 8 czerwca 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2782

 MACZUGA WIARY 

Kilka słów o wciąż jeszcze groźnym amerykańskim (ale nie tylko - weźmy nadwiślański Kkraj) 3,14Rdolcu na punkcie irracjonalnej wiary (w jakikolwiek metafizyczny szit, byle tylko była to WIARA), która wg znacznego odsetka społeczeństwa jest zawsze lepsza od najbardziej racjonalnej niewiary (tzn. ooo... groźnegooo uuu... ateizmuuu). Oczywiście kpiny z artykułów i aktów wiary (tzn. debilnych guseł) wg znacznej większości powinny być absolutnie zabronione: sugerowanie np. możliwości kontaktu z Bogiem za pomocą (ha! ha! ha!) suszarki do włosów byłoby niewybaczalnym mega afrontem.

Jak dotąd konstytucja USA (jej pierwsza poprawka) na szczęście broni kraj przed całkowitym przekształceniem go w skansen dla wymachujących maczugami wiary po3,14Rdolonych intelektualnych troglodytów. 

Zaś na tutejszym światopoglądowym zadupiu trwają prace nad zdemontowaniem konstytucji dotychczasowej i naPiSaniem nowej, będącej odbiciem mentalności jej chorych z urojenia autorów, uznających zabobon za normę, a normę za zabobon. Oczywiście wszystko to ku dzikiemu zadowoleniu szarlatanów w kieckach.
***
Amerykański ideał pluralistyczny nie chroni ateizmu; publiczne poparcie dla rozmaitych systemów wierzeń idzie w parze z nietolerancją wobec niewiary. Jak pokazują sondaże opublikowane we wczesnych latach osiemdziesiątych - sprzed dzisiejszego przedmilenijnego ponownego wzrostu pobożności - prawie 70 procent wszystkich Amerykanów zgadzało się, że wolność praktyk religijnych ,,stosuje się do wszystkich grup religijnych, bez względu na to, jak ekstremalne są ich wierzenia"; ale tylko 26 procent zgadzało się, że swoboda kpienia przez ateistów z Boga i religii ,,powinna być prawnie chroniona, bez względu na to, kto mógłby czuć się obrażony". Siedemdziesiąt jeden procent utrzymywało, że ateistom, ,,którzy wypowiadają się przeciwko Bogu i religii" nie powinno się zezwalać na korzystanie z audytoriów publicznych. Nietolerancja wobec ateizmu była większa nawet niż nietolerancja wobec homoseksualizmu.
Wendy Kaminer
---
Podobnie jak heteroseksualizm, wiarę w niematerialną rzeczywistość uważa się za podstawę moralności człowieka.
Wendy Kaminer
***
 
Prezydent Stanów Zjednoczonych (G. W. Bush) kilkakrotnie oświadczał, że prowadzi dialog z Bogiem. Gdyby powiedział, że rozmawia z Bogiem za pomocą suszarki do włosów, to wywołałby ogólnonarodowy kryzys. Nie mogę pojąć, dlaczego dodanie suszarki czyni to oświadczenie bardziej idiotycznym czy obraźliwym.
Sam Harris

ARE YOU READY TO...
CONTACT THE LORD
BY HAIRDRYER?
 PODAJ DALEJ! 

                                            

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz