niedziela, 7 maja 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2750

 OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM 
CZYLI
WYSTRZEGAĆ SIĘ JAK
- MOROWEGO POWIETRZA
- OGNIA
- ZARAZY

Tak jak żółtaczka jest symptomem groźnego zapalenia wątroby (WZW), tak porządek w obecnej RP  - Rzeczpospolitej Pislamskiej - jest symptomem groźnego zapalenia umysłu jej fanów. U podstaw tego pierwszego zapalenia leży groźny wirus (HCV), a u podstaw drugiego - jeszcze groźniejszy wirus wiary w prawdy z dupy (WWPZD). Jaką terapię zastosować w przypadku pierwszym wiadomo. A w drugim? Cóż, radykalny trening w zakresie racjonalnego, krytycznego i logicznego myślenia na ogół pomaga. Zacząć można tutaj, a sutannowych oszustów omijać szerokim łukiem.
***
Dlaczego miałbym bać się śmierci? Gdy ja jestem, nie ma śmierci. Gdy jest śmierć, nie ma mnie. Dlaczego miałbym bać się czegoś, co nie może istnieć, gdy ja istnieję? 
Epikur
***
 
Dla siebie samego każdy jest nieśmiertelny. Nawet jeśli wie, że umrze, to nigdy nie będzie wiedział, że nie żyje.
Samuel Butler
***
Byłem agnostykiem odkąd pamiętam (...), więc nie wiem dokąd idziemy. Ale jeśli się okaże, że po prostu gasną światła i nie dzieje się nic, to cóż, też będzie OK.
John Chancellor
***
Co się stanie gdy umrę? Gdybym mało prawdopodobnym przypadkiem po śmierci spotkał Boga, to sądzę, że pierwszą rzeczą, jaką powiem będzie: Którym bogiem jesteś? Czy jesteś Zeusem? Czy jesteś Thorem? Czy jesteś Baalem? Czy jesteś Mitrą? Czy jesteś Jahwe? Którym bogiem jesteś? Dlaczego tak niezwykle starannie ukrywałeś się, chowałeś przed nami?
Richard Dawkins
***
Jak to właściwie jest, że powiedzmy gość zwany księdzem, który zakłada wielki operetkowy kapelusz, halkę, kilka sukienek, tudzież bierze do ręki zakręconą laskę, dymiące pudełko i wypowiada tajemnicze zaklęcia, wie na bank, co się dzieje po śmierci, a jednocześnie np. nie ma bladego pojęcia, co się działo przed urodzeniem*? Cóż można powiedzieć - ów groteskowy przebieraniec naprawdę wie dokładnie tyle, ile wiedzą o sprawach ostatecznych wszyscy ,,niewtajemniczeni", mianowicie ---> wielkie GIE, czyli absolutne...
|||||
|||
|
 ZERO 
___________________________________
* Okazuje się, że jednak istnieje organizacja, która coś na ten temat wie. Jest nią Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, czyli wyznawcy religii mormońskiej. Otóż uważają oni, że ludzie istnieją w postaci duchowej na długo przed swoim urodzeniem i sami sobie wybierają rodziców. Qrde, to ma głęboki sens, bo takie twierdzenia pochodzą z dalekich zakamarków jelita grubego i dlatego są tak wartościowe. Co Kkorporacja zabobonu na to, że ktoś wie więcej niż ona? Może zajrzy znacznie głębiej do tego nieomylnego źródła,
by mile nas zaskoczyć czymś jeszcze bardziej gównianym cudownie zdumiewającym?
***
Chrześcijaństwo uczyniło ze śmierci postrach, który nie był znany beztroskim w swym spokoju poganom.
Ouida
***
To prawda, zwłaszcza nie mająca skrupułów zbrodnicza Kkorporacja zabobonu, która na tym naturalnym strachu przed śmiercią zbudowała najpodlejszy i najbardziej lukratywny sakro-nekro-geszeft w historii ludzkości. Takie ot gigantyczne biuro podróży spod ciemnej gwiazdy, które wie, że za swoje przekręty z lewymi wizami pobytowymi do raju nigdy nie będzie ukarane, ponieważ jego klienci z natury rzeczy nie są w stanie domagać się zwrotu wyłudzonej od nich kasy, bo NIE ŻYJĄ, tj. NIE ISTNIEJĄ. Finito! Na tym właśnie prostym fakcie Kkler  opiera swoją zapierającą dech w piersiach bezczelną pazerność w chapaniu wielkich ilości środków płatniczych i innych dóbr doczesnych. A koryto jest głębokie...
W porównaniu z tymi praktykami ,,sprzedawanie" naiwnym kolumny Zygmunta, Pałacu Kultury czy odrolnionej działki na Marsie jest nieskazitelnym pod względem etycznym działaniem handlowym.
***
Prawda, która zniechęca swoją prawdziwością ma większą wartość niż najbardziej pobudzające kłamstwo.
Maurycy Maeterlinck

ARE YOU READY TO...
                  
                                   
                                                   
                                                                       
Zgadza się -
prawda o tym,
że
białe jest białe
zwycięży!
                                                                        
                                                   
                                 
                     
SEEK THE TRUTH?

 PODAJ DALEJ! 
                                               

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz