czwartek, 26 stycznia 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2649

 LUDZIE Z... JAJAMI 
- uczennica szkoły średniej Cranston High School West w amerykańskim stanie Rhode Island, która w 2012 r. wygrała w sądzie sprawę (Ahlquist v. Cranston) przeciwko władzom oświatowym tamtejszego okręgu o usunięcie tekstów modlitw ze ścian szkolnej auli. Nazajutrz po ogłoszeniu wyroku niejaki Peter Palumbo, członek Izby Reprezentantów (odpowiednik polskiego posła na Sejm) z jej stanu, nazwał ją ,,wrednym stworzonkiem", który to ,,tytuł" filigranowa Jessica z dumą przyjęła. 

,,Wredne stworzonko" za skuteczną walkę o swoje konstytucyjne prawa otrzymała w szkole i innych miejscach publicznych liczne ,,dowody uznania", takie jak ostracyzm, nienawistne emaile czy ataki werbalne z grożeniem śmiercią włącznie. Wobec tak namiętnie okazywanej zewsząd miłości bliźniego, na pewien czas przydzielono jej nawet ochronę osobistą.

Swoją działalnością zainspirowała jednak tysiące normalnych, racjonalnie myślących młodych ludzi, a  Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów uhonorowało ją nagrodą im. Thomasa Jeffersona. Ponadto w 2013 r. otrzymała Nagrodę im. Pierwszej Poprawki Do Konstytucji (w kategorii edukacja), ufundowaną w 1980 r. przez Hugh M. Hefnera.  

To, co  zrobiłam ja
może zrobić każdy.
Jessica Ahlquist
(2012 r.)
---
- Co byś poradziła młodym ludziom, którzy rozważają działanie, tak jak to miało miejsce w twoim przypadku, na rzecz inkluzywizmu - bez względu na to, czy są ateistami, czy nie?
Poradziłabym, żeby je zrealizowali i pozostali silni. Wiem z własnego doświadczenia, jak ciężko może im być i jest mi trudno zachęcać innych do stawienia oporu, wziąwszy pod uwagę, jak bolesne to wszystko było dla mnie, ale istnieje tak duże poparcie, że cała rzecz staje się o wiele łatwiejsza.
 Jessica Ahlquist

***
Sądzę, że większość ludzi, których znam, a nawet wielu teistów z tym się zgodzi. Nie chcemy, żeby rząd się angażował. Gdy ateiści staną się w tym kraju większością, to nie sądzę, by wierzący byli zadowoleni z wstawienia do przysięgi na wierność sztandarowi formuły ,,jeden naród bez Boga".
Michael Newdow

***
Chociaż pozwani argumentują, że zawartość religijna frazy ,,jeden naród pod Bogiem" jest minimalna, to ateiście albo zwolennikowi pewnych religii niejudeochrześcijańskich czy filozofii może się całkiem słusznie wydawać, że chodzi o próbę umocnienia jakiejś monoteistycznej ,,religijnej prawomyślności", a zatem jest niedozwolone. Skutki przymusowego charakteru takiej polityki są szczególnie wyraźne w środowisku szkolnym, jeśli wziąć pod uwagę podatność uczniów na wpływy i rozumienie tego, że wymaga się od nich przestrzegania reguł wyznaczonych przez szkołę, nauczyciela i innych uczniów.
Alfred T. Goodwin
(opinia, którą sędzia Goodwin napisał w głośnej sprawie wytoczonej przez Michaela Newdow'a władzom szkolnym okręgu i szkoły Elk Grove, do której uczęszczała jego córka, o naruszenie konstytucyjnej zasady rozdziału kościoła od państwa przez zmuszanie uczniów do recytowania przysięgi na wierność, zawierającej rzeczoną frazę)

***
Spróbowałby/łaby jakiś/kaś sędzia (gdyby się wystarczająco odważny/a znalazł/ła) dziś w Rzeczpospolitej Parafialnej wydać podobną opinię w kwestiach przedstawionych poniżej...
|||||
|||
|
 
Człowiek bez jaj...
 Krzyż w Sejmie mi nie przeszkadza.
Donald Tusk
(też twierdził m.in.,
że ,,nie będzie klękał przed księdzem")
Szwadrony miłości bliźniego natychmiast podniosłyby wrzask nie do oPiSania i rozszarpałyby go/ją, a strzępy rozrzuciły na cztery strony świata, tego świata.

 SORRY, TAKI MAMY KKLIMAT 
ARE YOU READY
TO JOIN...

 ATEIŚCI WSZYSTKICH KRAJÓW, ŁĄCZCIE SIĘ! 

 ATHEISTS OF ALL COUNTRIES, UNITE! 

 ¡ATEOS DE TODOS LOS PAÍSES, UNÍOS! 

PEOPLE OF REASON?
 PODAJ DALEJ! 
 
                                                

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz