niedziela, 22 stycznia 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2645

Przez prawie 2000 lat chrześcijaństwo opóźniało rozwój ludzkości w polityce, w ekonomii, w przemyśle, w nauce, w filozofii, w kulturze. Każdy, kto posiada nawet szczątkową wiedzę o wiekach średnich, gdy Kościół niepodzielnie panował, potrafi to dostrzec. Ale jeśli jakiś okres można by wyróżnić jako najgorszy w historii chrześcijaństwa, byłyby to czasy administracji papieża Piusa XII, najbardziej reakcyjnej głowy najbardziej reakcyjnej instytucji na świecie - siły, która pęta umysły ludzi, siły, która ich dzieli, siły, która skuwa ich łańcuchami tak, że nie są w stanie myśleć i działać samodzielnie.
Madalyn Murray O'Hair
---
W swojej książce W poszukiwaniu historycznego Jezusa, najbardziej gruntownym studium, jakie kiedykolwiek wykonano na ten temat, Albert Schweitzer przyznaje, że nie ma nawet cienia solidnego dowodu, iż Chrystus kiedykolwiek żył, nie mówiąc o byciu synem bożym. Dochodzi do wniosku, że obie te rzeczy dlatego trzeba przyjąć na wiarę. Ja je obie z tego samego powodu odrzucam.
Madalyn Murray O'Hair
---
Zgadzam się z Markiem Twainem, który napisał o życiu po śmierci, że nie ma w nim seksu; nie można niczego jeść; nie ma w nim niczego cielesnego. Nie miałoby się mózgu, nie miałoby się żadnych doznań, nie byłoby się w stanie niczym cieszyć - chyba że się jest maniakiem śpiewającym hymny, albo grającym na harfie. Komu to potrzebne? Jeśli o mnie chodzi, wolałabym iść do piekła.
Madalyn Murray O'Hair
***
 Dyrektor organizacji 
 Atheist Alliance of America 
 zrzeszającej amerykańskich ateistów 

Nie zawsze byłem ateistą, ale zawsze byłem człowiekiem wolnej myśli. Jednak nawet gdy byłem chrześcijaninem, nie znałem wymagań wiary, nie znałem prawdziwej natury wiary, nie wiedziałem, że religia zabrania zmieniać zdanie.

Był kiedyś okres w moim życiu, gdy wierzyłem w te wszystkie fantastyczne rzeczy - miejskie legendy i fotografię spirytystyczną, i projekcję astralną, i wszelkiego rodzaju niewiarygodne twierdzenia, które słyszałem kiedyś, gdy byłem dzieciakiem, a nie było sposobu na sprawdzenie tych rzeczy, więc trzeba było wierzyć na słowo we wszystko, co nam mówiono. Oczywiście to jest krok wstecz w stosunku do tego, jak powinno być.

Natknąłem się na bardzo wiele błędnych stwierdzeń, filozofii, z którymi nie mogłem się zgodzić, więc gdy poznałem prawdziwe wymagania wiary i jej prawdziwą naturę, musiałem od niej odejść. Nie lubię być okłamywany, zwłaszcza gdy okłamuje się mnie jako dziecko. Jeśli jest jakaś prawda w idei duszy, jeśli jest jakaś prawda w całym tym postrzeganiu pozazmysłowym -  telepatii czy życiu po śmierci, czymkolwiek by ono było, chcę ją poznać, ale nie powiedziałbym nikomu, że nie może w to wszystko wierzyć. Nigdy bym nie powiedział, że ktoś nie może w coś wierzyć, ale jeśli ja mam uwierzyć, to muszę mieć konkretne dowody.
Aron Ra
ARE YOU READY
TO...białe czarne
πS =
3,1415926535897
932384626433832
795028841971693
993751058209749
4459230500+....
najważniejsza stała
wszechświata...
równoległego
i
jej zastosowanie
|||||
|||
|
 
DISTORT REALITY
OR...

FIX IT?
 PODAJ DALEJ! 
                                                 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz